logo

Bayraktar’dan Jet Yalanlama

TBMM 27. Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz‘ın sosyal medya hesabında yaptığı; “KARDEMİR yönetim kurulundaki AK Partili bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını tespit ettik. Alparslan Bayraktar Kardemir YK Başkanı ücreti: 39.423TL Enerji Bakan Yrd maaşı: 27.717TL Kardökmak YK Başkanı huzur hakkı: 10.000TL (birkaç gün önceye kadar) Toplam: 77.140TL” şeklindeki paylaşıma KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar’dan jet bir cevapla yalanlama geldi.

Bayraktar: ” KARDEMİR’de ki görevlerimden hiçbir ücret almıyorum.”

Bayraktar; sosyal medya hesabından ilgili paylaşıma yanıt olarak verdiği cevap’ta; “KARDEMİR’i Ülkemizin en stratejik şirketlerinden biri olarak görüyor ve bu istikamette çalışıyoruz. KARDEMİR ve bağlı ortaklıklarındaki görevlerimi bahsedildiğinin aksine hiçbir ücret almadan yürütüyorum.” ifadelerinde bulundu.

Bayraktar, ayrıca ; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaklaşık 6 ay içinde işçi kardeşlerimizin ve tüm çalışanlarımızın şartlarını iyileştirdik. Bu süre zarfında KARDEMİR hisseleri de %140 oranında değer kazanarak tarihi boyunca gördüğü en yüksek değerine ulaştı.” ifadelerinde bulundu.

KARDEMİR YKB Alparslan Bayraktar’dan jet yalanlama…

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ