logo

Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştı

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların sağlıklı ve kaliteli gıdaya ulaşmasını sağlamak için denetimlerini sürdürüyor.

Çetin AYVALIK ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrol ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ve şekerleme imalatı yapan iş yerlerinde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde iş yerlerinin hijyen koşulları ve kullanılan malzemelerin kalitesi incelendi, numuneler alındı. Ürünler, muhafaza koşullarından bulunduğu dolapların ısı derecesine, hijyeninden üretim firmasına, barkodundan son kullanma tarihine kadar geniş yelpazede denetimden geçirildi.

AYVALIK; “Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak 5996 Sayılı Kanun kapsamında denetim ve kontrollerin gece ve gündüz demeden, mesai saati gözetmeksizin hız kesmeden devam edeceğini, mevzuata aykırı faaliyet gösteren iş yerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların yapılacağını, bayram öncesinde piyasaya fırsatçıların çıktığını, bu nedenle işletme kayıt belgesi bulunan işletmelerden ürün alınmasının önem taşıyor Halkımı, ürünlerde şüpheli herhangi bir durum halinde Tarım ve Orman Bakanlığının 174 numaralı “Alo Gıda Hattı” nı arayarak bildirimde bulunabileceğine işaret eden Ayvalık, başvurular sonucu İl Müdürlüğümüzün gereken denetimi ve yaptırımı uygulayacağını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ