Hoşgeldiniz  

BELEDİYE ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNİ YAPIYOR MU ? CHP’DEKİ İSTİFANIN ARDINDA NE VAR ?SAYLAR’DAN SÖZEN TEPKİSİ…30.05.2016

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 01 Haziran 2016 | Genel, Güncel, haber, Yazar A- A+

                                   

 Okan Küçük Yorumluyor… BELEDİYE ZABITA  MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNİ YAPIYOR MU ?

   okankosebelediyezabita                            

      Karabük’te bazı sokaklar, caddelerdeki park alanları, kimi kurumlarca ve işyerlerince   zapt edilmiş durumda. Cadde kenarları zincirler, tabelalar,  kasalar konulmak suretiyle adeta işgal edilmiş durumda. Sorulduğunda  “aboneyiz” diyorlar. İyi de abone iseniz aracınızı park edersiniz. Harici durumlarda yola tabela, kasa, zincir vs. koyup yolu kendinize tapulamış gibi kullanamazsınız değil mi ? Ama kullanılıyor ve Belediye gerekli denetlemeleri yapmıyor ?Öte yandan kaldırımlar bir çok işyeri tarafından işgal ediliyor. Dükkanların önlerine yola ciddi bir seviyede taşacak şekilde ürünler konuluyor. Yani  işyerinde sattığı ürününün bir kısmını kaldırıma yani vatandaşın yoluna koyuyor maalesef bir çok esnaf, ve ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ de en ufak bir işlem yapmıyor.İyi de kanunlar, kurallar, tüzükler, yönetmelikler niye var o zaman ?Yeri geldiğinde güçsüz, zayıf, arkasında kimsesi olmayan bazı kişilere  ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ “görevleri gereği” işlem yapıyor deniliyor, bu doğru mu acaba ?Ama caddeleri işgal eden, bir çok işyeri sahibine VATANDAŞIN HAKKI OLAN KALDIRIMLARI kullandırıyor. İşlem yapmayarak buna göz yumuyor, deniliyor.  NEDEN ?Bakınız önümüz MÜBAREK  RAMAZAN, yine Karabük’te bu mübarek ayı fırsat bilen bazı istismarcılar türeyecek ve sağ da , solda ama Karabük’ün en merkezi noktalarında DİLENCİLİK yapacaklar. Vatandaşların dini duygularının yoğunlaştığı zamanda  İSTİSMAR ile para kazanacaklar. Çünkü onlar MESLEK OLARAK DİLENCİLİK YAPIYORLAR…Göreceğiz ki en merkezi yerler de dilencilik yapan bu organize istismarcılar RAMAZAN Ayı’nda mutlaka olacaklar. Topu topu 500 metrelik  kent merkezi alanında bunlar nasıl engellenemiyor ?Yani eksik görev mi yapıyor ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ ? Bakınız biz konuları ortaya koyuyor, örneklerini veriyor ve soruyoruz sadece. SUÇLAMIYORUZ. İTHAM ETMİYORUZ…Karabük’te  ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNİ TAM OLARAK YAPIYOR MU YANİ ?

CHP’DEKİ İSTİFANIN ARDINDA NE VAR ?

                          

     Malum geçen hafta CHP Karabük  Merkez İlçe Başkanı ve yönetimi görevlerinden istifa etti. Gerekçe olarak  mevcut Merkez İlçe Başkanının partiye yeterli zaman ayıramadığı  ifade edildi. En kısa süre de CHP Karabük Merkez İlçe Kongresinin yapılacağı söylenenen açıklama sonrası kamuoyunda çeşitli söylentiler oluştu. Kamuoyunda bu istifa  içi boş açıklamalarla geçiştirilmiş durumda , neyin üzeri örtülmeye çalışıyor? Parti içinde bazı  parasal mevzular mı var ?  Mali konular kaynaklı sıkıntılar mı ortaya çıktı ? Uygunsuz ödemeler mi  yapıldı ? şeklinde sorular soruluyor.CHP’nin en büyük eleştiriyi sadece seçimden seçime yaptığı çalışmadan  dolayı aldığını ifade eden bazı CHP’liler, seçimden bugüne tek bir çalışma yapıldı mı ?  Bakın şu an seçim yok, mevcut başkan ne  çalışma yapıyor ? Akşamları mahalle gezileri yapsa , hafta da bir kere 1-2 köy ziyareti yapsa insanların elini sıksa, hal hatır sorsa, zaten iktidar değiliz millet bir şey de talep etmeyecek yani gönülleri okşanacak bunu bile yapmayan bir başkan var , seçim olsa ne olur ? diyorlar.  Yine kamuoyunun bir kısmı net bir şekilde Partinin iyi yönetilemediğini, sadece merkez ilçe başkanının değil 7 Haziran seçimleri öncesinde “CHP Karabük’te MHP’nin arkasında çıkarsa ben istifa ederim.” diyen mevcut il başkanının da  gecikmiş istifasını bir an evvel yapması gerektiğini ifade ediyorlar.

  CHP MERKEZ İLÇE BİNASINI AYIRMAK KİMİN FİKRİ ACABA ?

                                      

  Karabük CHP’de sıkıntılar  var , belli. CHP Merkez  İlçe Başkanlığı’nın istifası bunun görünen bir işareti.CHP Merkez İlçe Binası malumunuz üzere CHP İl Binasıyla birlikteydi, iç içeydi.Ama  CHP Merkez İlçe Binası ,CHP İl Başkanlığı’ndan ayrıldı. Başka bir yerde 5. Kattan bir yer kiralandı ve CHP Merkez İlçe Başkanlığı o binaya taşındı.  Karabük’te CHP’liler yıllardır alışmış oldukları CHP İl binasını kullanıyorlar. Zaten seçim olmadığı zamanlarda günde 15-20 partili oraya gidip çay içiyor, sohbet ediyor.  Yani CHP’de herhangi bir yoğunluk söz konusu değil.  CHP iktidar da değil… İktidar partisi olan Ak Parti’de bile Merkez İlçe ile İl Başkanlığı alt kat-üst kat içinde.Peki CHP  neden durduk yere Merkez İlçe Başkanlığı binasını ayırdı ?Bizim görüştüğümüz bazı CHP’liler yeni Merkez İlçe Binasına gitmeyeceklerini ifade ediyorlar.Ve yine bazı CHP’liler, CHP BİNASINA GİDEN BAZI  CHP’lilerden rahatsızlık mı duyuluyor, diyorlar.Valla biz desek neden eleştiri yapıyorsunuz derler, yukarıda yazdıklarımızın tamamını  bazı CHP’liler ifade ediyorlar. Bazı başka şeyler de söylüyorlar ama onları yazmıyoruz. Özetle, CHP Merkez İlçe Binasının, ALIŞILDIK OLAN, CHP İL BAŞKANLIĞI BİNASINDAN BAZI CHP’LİLERİN İDDASINA GÖRE İL BAŞKANININ TALEBİYLE AYRILMASINI DOĞRU BULMUYORLAR. YERİNDE BULMUYORLAR….

          SAYLAR’DAN SÖZEN TEPKİSİ…

                                         

        Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM )  yıl sonu sergi ve şenlikleri açılış etkinliklerine Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın  ve Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ali Kaya katılmadı malumunuz. Kamuoyunda Saylar ve Kaya’nın katılmamasının nedeni aynı etkinliklere İl Genel Meclis Başkanı  Ahmet Sözen’in katılması olarak YORUMLANDI. Yani Ak Parti İl Teşkilatı ve Safranbolu İlçe Teşkilatı TAVIR KOYDU , TEPKİ GÖSTERDİ. Aynı  etkinliklere  Ak Parti Eski Başkanlarından Ömer Ayar’ın da, İl Genel Meclis Başkanıyla birlikte katılarak bir arada olması da bazı kesimlerce MANİDAR olarak değerlendirildi.Anlaşılan o ki, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, bu TAVRI benzer organizasyonlarda da gösterecek. Safranbolu Belediyesi’nin  bundan sonraki etkinlikler de nasıl bir yol izleyeceği de  merak ediliyor.

Not: Bu yazı  30 Mayıs 2016 tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde yayımlanmıştır.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle