logo

Belinay Çapraz Türkiye 2.’si Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması”nda Karabük Merkez Mehmet Vergili Fen Lisesi Öğrencisi Belinay Çapraz 14-17 yaş kız kategorisinde Türkiye 2.’si oldu.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Mehmet Vergili Fen Lisesi’ni ziyaret ederek Öğrenci Belinay Çapraz ile bir araya geldi.

Şube Müdürü Mehmet Özdemir’in de eşlik ettiği ziyarette İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş gösterdiği başarıdan dolayı öğrencimizi ve bu başarıda emeği geçenleri tebrik ederek “Türkiye genelinde düzenlenen sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda çeşitli yarışmalara İlimizden, okullarımızdan katılım sağlanmasını oldukça önemsiyoruz. Verdiğimiz bu önem neticesinde Türkiye ve Uluslararası dereceler elde etmeye başladık. Öğrencilerimizin yetenek ve mizacı doğrultusunda eğitimden kariyere uzanabilmesi, potansiyelini gerçekleştirme imkânına kavuşması,  insani, millî ve manevi değerleri ile her bir öğrencimizin donanımlı olarak hayata atılması noktasında yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz üstün gayret ve özveri ile çalışmaktadır. Bu çalışmaların meyvelerini topluyoruz. Öğrencimizin bu yarışmaya katılmasına vesile olan başta Okul Müdürü Said Nuri ODABAŞOĞLU olmak üzere öğretmenlerimizi ve öğrencimizin ailesini tebrik ediyorum” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü teşekkür konuşmasının ardından Türkiye derecesi elde eden öğrencimiz Belinay Çapraz’a hediyesini verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması”nda Karabük Merkez Mehmet Vergili Fen Lisesi Öğrencisi Belinay Çapraz 14-17 yaş kız kategorisinde Türkiye 2.’si oldu.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ