logo

Bilgilendirme Toplantısı Çevrimiçi Gerçekleştirildi

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı” bilgilendirme toplantısı çevrimiçi gerçekleştirildi.

Müdürlüğün Strateji ve Geliştirme Şube Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa okul yöneticileri ve proje koordinatör öğretmenleri katıldı.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş programın önemini vurguladığı selamlama konuşmasında “Öncelikle tüm katılımcılara hoş geldiniz diyorum, Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerek bölgesel, gerekse ulusal ve uluslararası çağrıya çıkan her projeden en azami derecede kazanımlar elde etme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda en son ilimiz Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında akredite edilmiş olup ilerleyen yıllarda ilimizin Erasmus şehri olmasına büyük katkı sağlamasını bekliyoruz. Bununla birlikte bölgesel anlamda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına yine projemizi hazırlayarak sunduk ve inşallah güzel bir netice elde edeceğiz. Yine ulusal anlamda TÜBİTAK projelerimizden de güzel haberler bekliyoruz. 5 Mayıs yani bugün başvurusu başlayan ERDEM projesine de her okulumuzun proje hazırlayarak başvurmalarını bekliyoruz. Anadolu imam hatip liselerinin ve imam hatip ortaokullarının ihtiyaç duyduğu alanlarda okul temelli rehberlik çalışmaları, okul gelişimine yönelik faaliyetler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesine yönelik öğrenci, öğretmen, yönetici ve veli farkındalığının artırılması ve öğrenci başarısının yükseltilmesi amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konulan “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı” bizlerin de oldukça önem verdiği bir programdır. Geçtiğimiz yıl Şehit Ömer Bilal AKPINAR Anadolu İmam Hatip Lisesi bu projemizden hibe almaya hak kazanmıştı. İnşallah bu yıl bu sayıyı çok daha yukarılara çekme hedefindeyiz. Bu kapsamda bu toplantıyı organize eden Şube Müdürümüz Muhammet Nuri Ataseven’e, ve özverili çalışmaları için Ar-Ge birimi çalışanlarımıza teşekkür ediyor siz değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ayrıca bu vesileyle hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyor, hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ediyorum. ” ifadelerini kullandı

Program ERDEM Projesi bilgilendirmesi ve soru-cevap bölümüyle sona erdi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı” bilgilendirme toplantısı çevrimiçi gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ