logo

Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” Karabük Proje toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Proje Koordinatörü Karabük Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Atay, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ve Şube Müdürü Muhammet Nuri Ataseven ile ilimiz genelinde faaliyet gösteren Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerin katılımıyla Karabük Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

2012 yılında Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ tarafından başlatılan ve bugün Bakanlığın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının koordinatörlüğünde birçok ilimizde gençlerin okuyan, okuduğunu anlayan, Millî ve manevi değerlerimizi bilen ve sahip çıkan, Milletimizin alî hedefleri doğrultusunda geleceği imar edecek bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla başarılı bir şekilde devam eden “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesinin ilimizdeki uygulama esaslarının belirlendiği toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AkbaşÖncelikle sözlerime 22. ve 23. Dönem Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı görevini üstlenen ve 2012 yılında Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesini hayata geçiren Sayın Sami GÜÇLÜ ‘ye ve İlimizde bu projenin koordinatörlüğünü yapan Üniversitemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Selçuk ATAY kardeşime bu önemli projeyi Karabük’ümüzde başlatmak için verdiği destekten ötürü teşekkür ederek başlamak istiyorum. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi ile ülkemizin yetiştirdiği çok büyük değerlerin eserlerini okuyarak, geleceğe ışık tutacak olan gençlerimizi aydınlatmak ve onlara bu imkânı sağlamak bizim için çok değerli. Öğrencilerimizin, geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın kültürümüzü, geleneklerimizi bilmesi, öz benliğini tanıması, sahip çıkması kendini ifade edebilmesi, bizi herkese tanıtabilmesi, bu yeteneğe sahip olması ne kadar değerli, ne kadar önemli, ne kadar büyük bir iş…

İnanıyorum ki müdürlüğün devam eden “Karabük Okuyor”, ” Öğrenciler Yazarlarla Buluşuyor” projelerimize ilaveten Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi etkinlikleri İlimizin kitap okuma oranında büyük ivme kazandıracaktır. Birçok okulumuzda sağolsun idarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu uğurda çalışmalar yapıyorlar. Okuma programlarımız, kitap sohbetlerimiz, söyleşilerimiz devam ediyor. Bu projeyle de inşallah bir birliktelik oluşturacağız ve çalışmalarımızı daha da ileriye götüreceğiz. Bu sevda memleket sevdasıdır. Gönül işidir. Kamil insan yetiştirme sevdasıdır, boynumuzun borcudur. Ben Selçuk hocama tekrar teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

İl Millî Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından proje tanıtım filminin izlenmesi ve program Karabük Üniversitesi ile Müdürlüğü İş bilirliğinde yürütülecek faaliyetin daha öncede projede görev almış Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk ATAY’ın proje ile ilgili bilgilendirme yapması ile devam etti.

Karşılıklı soru ve görüşlerin alındığı bilgilendirme toplantısı iyi dilek ve temennilerle son buldu.

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” Karabük Proje toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Proje Koordinatörü Karabük Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Atay, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ve Şube Müdürü Muhammet Nuri Ataseven ile ilimiz genelinde faaliyet gösteren Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerin katılımıyla Karabük Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ