logo

“Bir Genç, Bin Değer” Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Bir Genç Bin Değer Projesi” faaliyetlerine Çerçiler Mahallesi ile devam etti.

Projenin amacı Mahallelerde bulunan ortaokul, lise ve üniversitelerde öğrenim gören gençler Gençlik Merkezleri faaliyetlerine katılma imkânı bulamayan, dezavantajlı gençlerin bu imkânlardan faydalanmasını amaçlıyor.

Çerçiler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleşen törene Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven,Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker,Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu,Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan,Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Emrah Barındırır,Gençlik Liderleri ve gençlerin katılımları gerçekleştirildi.

Proje için on mahalle belirlediklerini ifade eden İl Müdürü Coşkun Güven;” Projemizi özellikle merkeze uzak yerlere yapmaya çalıştık,gençlerin burada olması,bu kadar kalabalık olması bile bizim için güzellik,her mahallede bu kadar kalabalık yok onun için Çerçiler Mahallesi’ni önemsiyoruz,sizden sonra gelen arkadaşlarınıza örnek olmanızı diliyoruz”dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Çerçiler Mahallesindeki Sosyal Yaşam Merkezine Masa Tenisi takımı hediye edilirken, Karabük Belediyesi tarafından ise gençlerde Karabük’lülük bilincini aşılamak üzere şehrin tarihini anlatan eserlerin yer aldığı mini bir kütüphane oluşturuldu.

İl Müdürü Coşkun Güven, Sosyal Yaşam Merkezi mekanını tahsis eden Karabük Belediyesine de teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Bir Genç Bin Değer Projesi” faaliyetlerine Çerçiler Mahallesi ile devam etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ