Hoşgeldiniz  

Bozkırın Tezenesi Neşet ERTAŞ Anıldı

Okan Küçük | 02 Nisan 2019 | Genel A- A+

 

          Türkülerinde Anadolu insanının acısını, kederini dile getiren,  halk ozanı ve Abdallık kültürünün son temsilcisi olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras çalışmaları kapsamında “Yaşayan İnsan Hazinesi” olarak kabul edilen  Neşet Ertaş’ı anma programı 29 Mart 2019 Cuma günü Vali Nafiz Kayalık Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

     Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu programa İl MillÎ Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU eşi Nefise VARGELOĞLU ve Şube Müdürü Ahmet KÜÇÜKYILMAZ ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

      Program Okul Müdür Yardımcısı Banu KÜÇÜK’ün konuşmasının ardından Türkü Babanın hayat destanı şiiri kendi sesinden slayt gösterisi eşliğinde sunuldu. Okulun öğretmenleri Uğur YÜCE ve Cavit KIRBAŞ tarafından Yazımı Kışa Çevirdin türküsünün hikayesi ve söylenmesi  ile program devam etti.

Program Bozkırın Tezenesi Neşet ERTAŞ’ın çeşitli türkülerinin icra edilmesiyle son buldu.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle