Hoşgeldiniz  

BU İNSANLARIN AMAÇLARI NE ?

Okan Küçük | 04 Ekim 2018 | Genel, haber A- A+

Bunu Paylaş

                         

              Karabük’te son günlerde sosyal medyalar da dolaşıma sokulan  “Karabük’te şarbon var” paylaşımları sonrası kısmen de olsa bazı vatandaşlar da panik oluştu.

                       Sosyal medyanın denetlenememesinin verdiği kirli bilgi akışı sonrası kim olduğu bilinmeyen bazı kişi ve kişiler de Karabük’te belirmeye başladı. Aslında başlamış desek daha doğru olur. Sosyal medya paylaşımlarının bazılarında Karabük’te şarbon var paylaşımları sonrası iddiaya göre geçtiğimiz hafta bazı kişi veya kişiler İstasyon Caddesinde kimi dükkanlara giderek biz Karabük Gıda ve Tarım Müdürlüğü’nden geliyoruz diye kendilerini tanıtıp, ellerinde bazı restorant ve lokantaların isimlerinin yazıldı olduğu bir kağıdı o dükkanlara dağıtmışlar ve bu bu  kağıttaki yazılı lokanta ve restorantlarda yemek yemeyiniz ŞARBON lu etler tespit edildi demişler…

                    Şimdi 2018’in Türkiyesinden, Karabük’ünde böyle biri veya birilerinin çıkıp  ellerinde bazı işletmelerin yazılı olduğu kağıtları dağıtıp buralarda şarbon var alış veriş yapmayınız diyerek bir yer de itibar cellatlığına soyunmalarına ne diyeceksiniz ?

                 Kaldı ki, öğrendiğimize göre Karabük Gıda Ve Tarım Müdürlüğü  konuyu duyunca hemen bu kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuşlar. Şimdi Emniyet kanalıyla şehir merkezindeki kameralar incelemeye alınmış, ve bu kişi veya kişiler tespit edilemeye çalışıyormuş.

                   Yani resmi olarak bir kamu davası yürütülecek bu kişi ya da kişilerin kimliği tespit edildiğinde.

                   Yine söylüyoruz, böyle bir işi hangi akla hizmet, kim ya da kimler yapar ,bir de 2018 Türkiye’sinde nasıl olur da kameralardan tespit edilemeyeceğini düşünür. Karabük kaç adım yer, mutlaka bir kamera görüntüsüne takılacaklardır ?

                     Sonuç olarak  her geçen gün daha yaygın olarak kullanılan sosyal medya da çıkan ya da çıkartılan paylaşımlara itibar etmeyiniz. Çünkü sosyal medya bir diğer taraftan bilgi kirliliğinin had safhaya ulaştığı , kimi zaman sadece birilerini karalamaya çalışılan bir DENETİMSİZ alan sonuçta.

                Siz yine haberleri, gerçek ve doğru bilgileri biz habercilerden, gazetelerimizden, televizyonlarımızdan öğrenmeye devam ediniz. Bilgi kirliliğine kapılmayınız.

                  Karabük’te şarbon vakası var mı peki ? Bir sonraki haberimizde bunun cevabını öğrenebilirsiniz…

SMA hastası Hafsa Nur yardım eli bekliyor

KARABÜK’TE ŞARBON  VAKASI MI VAR ?

Çalışan Anneler Dikkat..

Okan Küçük Yorumluyor. Kardemir Karabükspor kongresi

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle