Hoşgeldiniz  

BU NUMARAYA DİKKAT

Okan Küçük | 17 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

alo

Değerli Karabüklüler   az önce bir dolandırıcı şahsen beni aradı.

0544 524 13 15

Bu numaradan  arayıp dolandırıcılık yapıyorlar. Bir bankadan aradıklarını söylüyorlar ve kartınızla ilgili işlem yapıldı yurt dışından yapılmış bir işlem , siz mi yaptınız  diyerek soruyorlar.  Böylece banka kartımdan işlem yapılmış diyerek sizi endişe ve paniğe sürüklüyorlar .

      Siz  öyle bir işlem yapmadığınızı söylediğinizde bu sefer  merak etmeyin siz yapmadıysanız şu miktardaki ödemeye izin vermiyoruz  banka kartınızı da hemen bloke edip yeni bir kartı adresinize 3 gün  içinde göndereceğiz diyerek  ev adresinizi söylüyorlar. Ev adresinizi doğru söyledikleri için GÜVEN oluşturuyorlar  ve ondan sonra TC KİMLİK NUMARANIZI İSTİYORLAR ( bu aşamada ben  kimlik bilgilerim bankanızda vardı tekrar size vermem, hem özel bir numaradan arıyorsunuz ben bankanın resmi müşteri hizmetleri numarasından gerekli kontrolu yaparım dedikten sonra çat telefonu kapattılar.Hemen banka müşteri hizmetlerini de aradım kartta bir sıkıntılı işlem yok.)  İşte benim için bura da bitti ama  kimlik numaranız ve sonrasında  alacakları özel bilgilerle banka kartınızdaki tüm kullanılabilir miktarı boşaltıyorlar.

          Konu 5 dakika önce benim başıma gelmiş bir olay ama gazeteci olmamız bu konularla ilgili geçmişte yaptığımız haberler sonunda biz  istedikleri bilgileri vermedik ve kurtulduk şükür.

Arkasından hemen Emniyeti arayıp ilgili numarayı DOLANDIRICILIK olduğunu anlatarak verdik ve Emniyetin ilgili birimi  gerekli çalışmaları acilen başlatacağını bize iletti.

Bu numaraya özellikle dikkat ediniz ama genel olarak BİR BANKA ÖZEL BİR CEP TELEFONUNDAN SİZİ ARAMAZ, MÜŞTERİ HİZMETLERİ TELEFONLARI DA BELLİDİR. Size bu numara ya da başka bir  özel numaradan gelebilecek olan aramalara itibar etmeyiniz. Tekrar altını çiziyorum ÖZEL BİR CEP TELEFONUNDAN BİR BANKA YETKİLİSİ SİZİ ARAMAZ. KARTINIZ ŞU İŞLEMDE KULLANILMIŞ DEMEZ , ÖZEL BİLGİLERİNİZİ İSTEMEZ. Böyle bir durumla karşılaşırsanız uyanık olunuz ve derhal emniyeti bilgilendiriniz…

Bu vesile ile bir kez daha HEMŞEHRİLERİMİZİ uyarmak için konuyu anlatıp haberleştirdik.

Değerli hemşehrilerimizin  dikkatlerine sunulur.

Etiketler:

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle