Hoşgeldiniz  

Bu seçim sert geçecek…

Okan Küçük | 28 Eylül 2014 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

                        ***

         ŞİRİNEVLER SYM AÇILIŞINDA BAŞKAN VERGİLİ AĞIR KONUŞTU. BAKIN NELER SÖYLEDİ. BU SEÇİM DÖNEMİ ÇOK SERT GEÇECEK ANLAŞILAN.

                                                                  ***

   Karabük Belediyesi’nin sosyal belediyecilik noktasında yaptığı öncü çalışmalardan olan ve mahallelerin  kalkınması ve gelişimine büyük katkı ve destek sağlayan Sosyal Yaşam Merkezlerinin 14. cüsünün  Şirinevler  Mahallesi SYM’nin açılışı önceki gün yapıldı.

*

   Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 14. SYM açılışında yaptığı konuşma da yine dikkat çekici, çarpıcı bir konuşma yaptı.

*

Vergili, konuşmasının başında ;  öncelikle Şirinevler’de oturan vatandaşlara yerel seçimlerde verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum bu yaptığımız 14. Sosyal Yaşam Merkezimiz. Bu Türkiye’de bir rekordur diyerek söze başladı.

                          ***

 ” TAKDİR EDİLMEKTEN YOKSUN BIRAKILIYORUZ.”

                         ***

     Vergili : “Takdire edilmekten yoksun bırakılıyoruz. Bugün yapılan hastanemiz orta da. Geçmiş olduğumuz dönemde bu hastanenin tüm plan  ve programını yapan hatta bu hastanenin en iyi şekilde faaliyete geçmesi içni yollarını açan köprülerini yapan Yeşil Mahalle ile Şirinevler arasında şu an tekrardan  Kartaltepe ile Yenişehir arasında köprülerini yapan Karabük Belediyesi’dir.” dedi.

                  ***

“BAYDEMİR’E SIRAYA GİREN BAKANLARIMIZ  BELEDİYEYE BİR KERE ÇIKMADILAR.”

                 ***

     Vergili:   “Osman Baydemir’e (Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı)  sıraya giren Bakanlarımız bugüne kadar Karabük Belediyesi’ne bir kere dahi lütfedip çıkmadı.

***

 20 metre karşımızdaki Ak Parti binasına çıkıp, Karabük Belediyesi ne yapıyor diye merak etmediler.

***

          Çünkü merak etseler onlar için çok büyük sıkıntı olacak.

*

      Ve biz bekledik belki bir gün olur çıkarlar Belediye binasına diye ama kimse çıkmadıktan sonra ben de bir prensip kararı aldım. Belediyemizi ziyaret programına koymayan Bakanları artık karşılamaya  gitmeme kararı aldım ve gitmiyorum da.

                       ***

       “KARABÜK’TE YAPILANLARI HAZMEDEMEYECEKLER… “

                           ***

       Karabük’te yapılanların hiç birisini hazmedemeyecekler , kabullenmeyecekler , çünkü bizim bütçemiz ve imkanlarımız belli bu imkanlarla bu kadar işin nasıl çıkartıldığına hepsi hayret ediyor ve hayret etmeye de  devam edecekler.

                         ***

  “KARABÜK’ÜN BU 5 YIL DA HİÇ BİR EKSİĞİ KALMAYACAK.”

                         ***

       Hiçbir eksiği kalmayacak Karabük’ün bu 5 yıllık dönemde. Hiç bir mahallenin tek bir problemi kalmayacak. Ne söz verdiysek sözlerimizin yerine gelmesi için gece – gündüz elimizden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğiz.

                    ***

              “SEÇİM ZAMANI SÖYLEDİK AŞAĞIDAKİ HASTANE KAPATILIYOR, DİYE. KAPATILMAYACAK PANKARTI ASTILAR. ŞİMDİ NE OLUYOR ?”

               ***

               Seçim zamanı söylüyoruz aşağıdaki hastane (Bayır Mahalledeki) kapatılıyor, diye. Herkes kapatılmıyor diye pankartlar asıyor. Bugün ne oldu Bakan geldi,  o hastane kapatıldı , yıkılacak yerine Diş Sağlığı Merkezi kurulması kararı alınıyor. O günde söyleyEbilirsin vatandaşa bunu.

                                     ***

    “PEŞİN SÖYLEYELİM, BİR DAHA Kİ DÖNEM KESİNLİKLE ADAY DEĞİLİM.”

                                        ***

          Şimdiden peşinen söyleyelim ki bir dahaki dönem kesinlikle aday değiliz, kesinlikle aday değiliz. Bizim işimiz sizlerin eksiklerini tamamlamak , sizin dualarını almaktı. hepinizden Allah razı olsun. Hepinize teşekkür eder sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım.

 * Not: Bu yukarıdaki konuşmanın videosunu Karabük Ajans 78  internet haber sitemizden izleyebilirsiniz…

*

     Evet bu yukarıdakiler haricinde başka konular da da konuştu Başkan Vergili.  Onları da sonraki yazımızda paylaşırız. Ama şunu gördük ve anladık ki  önümüzdeki genel seçimler Karabük’te oldukça çetin geçecek.

*

   Yani , hiçbir şey kimsenin cebinde değil. Seçim kimse için garanti değil bu sefer,öyle görünüyor. Bir kere adaylar çok, çok önemli.

*

    Yani hangi partiden kimin aday olacağı çok çok önemli. Seçim sonuçlarına direk etki edecek bu.

*

              Yani Şirinevler SYM’nin açılışında tanımadığım bir vatandaş,  tanıdığım bir vatandaşla yanımız da sohbet ederken   Başkan Vergili’nin  daha üst noktalar da  hizmet vermesi lazım, dediler. Aralarında bunu konuştular biraz. Diğeri de ya haklısın ülke siyasetinde böyle bir adam mutlaka olmalı falan ,dedi mesela.

*

Karabük’te vatandaşların bir kısmında başka beklenti ve istekler var Vergili , için. Daha üst noktalar da hizmet etmesini isteyenler var.

*

Bunu SYM açılışında duyduğum gibi, çarşı da , pazar da başka yerlerde de duyuyor ve görüyorum yavaş yavaş.

*

Yani  bazı vatandaşlar Vergili’nin daha üst noktalar da hizmet vermesini istiyorlar…

*

Bazı vatandaşlar da vaat ettiği projeleri bir yapsın sonra yine en üst noktalarda görmek isteriz diyorlar. Yani, bakalım, bu seçim dönemi çetin geçecek anlaşılan…

                                                       ***

        HAKLIYSANIZ VE ÖRGÜTLÜYSENİZ KİMSE KARŞINIZDA DURAMAZ. DEREVLER’DE MAHALLELİ HAKKINI ARIYOR, BİRLİK İÇİNDELER.   ORANIN  YAN TARAFINDAKİ  YAPININ PROJESİNİ   MİMARLAR ODASININ ÇİZDİKLERİNİ BASIN TOPLANTISINDA DEREEVLER MAHALLE SAKİNLERİ SÖYLEDİ.  SORDULAR , YÜKSEK SESLE,   YAN TARAFIN PROJESİNİ SİZ ÇİZİNCE TAMAM DA BURANIN PROJESİNİ SİZ ÇİZMEYİNCE Mİ SORUN OLUYOR, BURANIN PROJESİNİ ÇİZSEYDİNİZ DAHA FAZLA İZİN Mİ VERECEKTİNİZ ? VE HAYKIRDILAR. ÇAVUŞOĞLU’NDAN SORULMUYOR KARABÜK. O DA HADDİNİ BİLECEK.DİYE. YANİ DENİZ BİTTİ DEDİLER, ASLINDA ,DENİZ BİTTİ…

                                                     ***

          Karabük Mimarlar Odası Başkanı İlyas Çavuşoğlu ve  Karabük Mimarlar Odası Başk. Yrd. Mehtap Başaran’ın  istek ve talebiyle  Ankara Mimarlar Odası’nın  Kastamonu Bölge İdare Mahkemesinde açtığı dava sonucu , iptal edilen Dereevlerdeki  revizyon projesi sonrası  mahalleliler haklarını aramaya devam ediyorlar.

*

 ***  Yine söyleyelim bu konu  Karabük’ün genelini ve bundan sonra diğer mahallelere yapılması planlanan imar değişikliklerini de yakından  ilgilendiriyor. Yani  mevzunun a şahsı ya da b müteaahhitinin mevzusu olmadığını ve  Karabük’te tüm mahalleleri ve hatta mahallelileri de yakından ilgilendiriyor.***

                                                   ***

            BAKIN DEREEVLER’DE MAHALLELİ, AŞAĞIDAKİLERİ SÖYLÜYOR

                                                   ***

     – Bu terbiyesizliği yapan insanlar buranın insanları . Karabük’ün aç insanları. Yıllardır doymayan doyurulamayan insanlar.

*

– Herkes geldiği gibi gidecek, onlara da kalmayacak burası ve biz asla davamızdan vazgeçmeyeceğiz.

*

-Bizim burası, emeğimizle, hakkımızla aldık. Onlara yedirmeyeceğiz burayı.

*

– 200Evler’in projesini adı geçen arkadaşlar  çizdiler, kendileri bir tek yaşam alanı bırakmadılar.

*

– Dibimiz Kulepark oraya verilen izin gayet makul’de yanımız Aden, oraya verilen makulde  bizi niye ezsinler ?

*

– Bizim burada yasak koyan , bizden korkup Ankara’dan mahkeme açan arkadaşlar  Aden’in projesini kendileri çizdiler.

*

– Soruyorum onlara buranın projesini onlar çizseydi daha fazla mı izin vereceklerdi  ?

*

 -O kadar küçük değil bu dünya.  Çavuşuoğlu’ndan sorulmuyor bu Karabük. O da artık haddini bilecek…

*

  Dün yazmıştık bu yukarıdakileri, bugünde hatırlatmış olduk. Bu yukarıdakileri söylediler. Anlaşıldı mı acaba ?

                                        ***

KARABÜK, YILLARDIR  AZ SAYIDA DİNOZOR TABİR EDİLEN  BİR GURUBUN ELİNDE Mİ ?

                                             ***

       Yani, eğer amacınız haksa, hukuksa, aslında her şey çok açık ve ortadadır. Ama rantsa, cebinize girecek paraysa, fırsatçılıksa,  maddi çıkarsa, hiçbir şeyden anlamaz  olursunuz.

 *

     İşinize ve  hesabınıza gelmez çünkü. Gerçekler ve hak, her zaman belli ve açıktır ama o zaman rant, maddi çıkar ne olur değil mi ?

*

           Yani her şeyi bir kılıfına uyduruvereceksin. Böyle zeytinyağı gibi üste çıkmayı da bileceksin. Karabük’te bir grup DİNOZOR’dan bahsedilir. Çok değillerdir ama birbirlerine sarılmışlar ve kolları ahtapot misali Karabük’ü her yandan sarmıştır onların.

*

Kendilerini bilinmez zannederler ama  aslında herkes bilir onları… Ve her şey çıkar ortaya zamanla. Şimdilik bu kadar…

Not: Bu yazı 19 Eylül 2014’teki Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemizde  yayımlanmıştır.

***

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle