logo

“Bugün Fidan, Yarın Nefes”

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganı ile ağaç ve orman sevgisinin aşılanması amacıyla ilkokul öğrencilerine lavanta fidanı ve çam tohumu ve saksısının dağıtımı gerçekleştirildi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza ağaç ve orman sevgisini aşılamak, ayrıca fidanın toprakla buluşmasının hem geleceğimize nefes olacağını hem de erozyon gibi doğal afetlerle mücadele anlamında ülkemize büyük kazanç sağlayacağını biliyoruz.” diyerek farkındalık oluşturmak için Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile bu anlamlı faaliyeti gerçekleştirdiklerini ifade etti

          GÜMÜŞ: “Ağaç ve ormanların doğaya kazandırdıkları güzelliklerle psikolojik hayatımıza¸ mutluluk ve huzurumuza¸ eğlence ve dinlenmemize katkıları saymakla bitmez. Ağaçsız medenî bir hayat düşünülemeyeceği gibi¸ dünya üzerinde insan hayatının varlığı ve devamı da düşünülemez.Fidanlarımız, ağaçlarımız, ormanlarımız, aynı zamanda tarihimizin bir parçası, kültürümüzün bir parçası, inancımızın bir parçasıdır. Bunlar bazen özdeyişlerimizde yer alır, bazen de en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımıza isim olur. Bu bağlamda biz geleceğiz çocuklarımıza aha yeşil bir çevre bırakmamız gerekir.  Bizlerden  desteklerini esirgemeyen başta Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ olmak üzere Orman İşletmesi Müdürümüz Sema Altunay’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Bugün Fidan, Yarın Nefes”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ