logo

Bulut: “Bayram ikramiyeleri bin beş yüz tl olsun.”

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Bulut; açıklamasında temel gıda maddelerine gelen zamların emeklilerin psikolojisini bozduğunu söyleyerek, bayram da verilen bin tl bayram ikramiyesinin bin beş yüz tl’ye çıkarılmasını talep etti.

Açıklamanın tamamı aşağıdadır:

“Dünyamız ve ülkemiz 1 senedir covid 19 virüsü belası ile uğraşmaktadır. Ekonomik ve psikolojik olarak ülkemizi etkileyen virüs belası insanlarımızı mağdur etmektedir. Hükümetimiz zaman zaman mağdur olan esnafımıza, sanayicimize ekonomik olarak katkılar vermektedir. Maalesef temel gıda maddelerine, elektrik, doğalgaz gibi emeklilerin kullandığı ihtiyaçlara zamlar gelmiştir. Bu da evde kalan psikolojisi bozulan emeklilerimizi çok etkilemektedir. Yaklaşan ramazan ayında, ardından gelecek bayramda emeklilerimize verilen 1000 TL bayram ikramiyesinin 1500 TL’ye çıkarılmasını talep etmekteyiz. Verilecek olan bu ikramiye bir nebze olsun emeklimizin moralini yükseltecektir.
Bu virüsten kurtulmak için biran evvel süratle aşıların yapılması, temizlik, mesafe ve maske kurallarına uymamız, emeklilerimizin aşılarını muhakkak olmaları gerekmektedir.”

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ