logo

Bulut’tan Emekli İkramiyesi Açıklaması

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, son günlerde emeklilerin bayramda aldığı ikramiyelerin kesileceği şeklinde çıkan haberlere açıklık getirdi.

Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada bu tür haberlerin kasıtlı yapıldığını söyledi.

Açıklamasının devamında ise bu durumun emekliler üzerinde tedirginlik yarattığını belirterek şunları kaydetti:

Son günlerde basında ve internet üzerinden yapılan kasıtlı ve mesnetsiz haberler ülkemizi ve derneğimizi yıpratmaktadır. Emeklilerin bayramda aldığı ikramiyelerin kesileceği, dulların maaşının kesileceği, katkı paylarının artacağı gibi şakası bile yapılmaması gerekiyor. Mesnetsiz haberler zaten devletin yetkili kurumlarınca yalanlanmıştır. Bu haberler emeklilerimizi tedirgin etmiştir. Bizim devletimiz büyük bir devlettir. Hiçbir verilen hak geri alınmaz. Ülkenin kalkınmasında alın teri olan bu insanları kimse gündem malzemesi yapmasın. Kimse bizi kullanmaya kalkmasın. Kimse emekliyi huzursuz etmesin. Kimse bizim üzerimizden hesap yapmasın. Bu hesaplar tutmaz. Bütün dünyada ve ülkemizde bir sürü sıkıntılar yaşanırken birileri emekliler üzerinden hesap yapıyorsa yazıklar olsun. Emekli ile oynamak kimsenin haddi değildir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi! Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır.

“3 senelik olan bu promosyon bu sene yeniden verilecek”

Emeklilere verilecek olan promosyona da değinen Bulut;

2017 senesinde Emekliler Derneğinin bir takım çalışmaları sonrasında emeklilerimiz promosyon aldılar. 3 senelik olan bu promosyon bu sene yeniden verilecek. Bunun az olduğu derneğimiz tarafından gündeme getirilmişti. Bankalar birliği ve SGK bunu belirlerken Emekliler Derneğinin de masada olması için gerekli çalışmalar Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz tarafından yapılmaktadır. Bunun için Karabük Şubesi olarak TBMM’de grubu olan 4 siyasi parti  il başkanları ziyaret ettik. Taleplerimizi yazılı olarak ilettik. Bu 4 madde şöyleydi. Promosyonun 1 maaş olması. Promosyon tespit edilirken Masada Emekliler Derneğinin de olması. 2000 sonrası emeklilerin intibakının süratle yapılması. Ek ödemenin 4’den 8’e, 5’ten 10’a çıkartılmasıdır.

Öte yandan derneğin kimlik kartından emeklilerin indirimlerden yararlanabilmesi için de 30 firma ile anlaştıklarını ifade eden Bulut;

Karabük Şubesi olarak emeklilerimizin hayatını kolaylaştırmak için Emekliler Derneği üye kimlik kartının değerli bir kart olması için anlaşmalar yaptık. Hastaneden ulaşıma, marketinden mobilyacısına, beyaz eşyasından düğün salonuna, giyiminden yiyeceğine kadar 30 firma ile indirim anlaşması yaptık. İndirim anlaşmalarımız daha da devam edecektir. Emekliler derneği üyesinin ayrıcalıklı olması, bu indirimlerde üyemizin derneğe verdiği aylık 3 TL’nin misli misli geri döndürülmesinin çalışmasını yapmaktayız.  Bunun yanında bildiğiniz gibi derneğimiz Çanakkale gezisi, fidan dağıtımı, Ramazan ayında kumanya dağıtımı, mevlitler, Kardemir gezisi gibi birçok etkinlikleri yapmaktadır. Emekliler derneği sizin sıcak bir kapınız. Gelin sizde Emekliler derneğinin bu değerli kartını alın.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ