logo

Bulut’tan Emeklilere Uyarı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilere koronavirüs uyarısında bulundu.

Yaptığı yazılı basın açıklamasında koronavirüs salgını nedeniyle emeklilerin evde kalmasını istedi.

Gençleri de maske takmayı ihmal etmemeleri konusunda uyardı.

Salgının 8 milyon insana bulaştığını belirten Bulut;

Bildiğiniz gibi dünyayı ve ülkemizi saran Covid 19 virüsü dünyada ve ülkemizde yüzbinlerce can kaybına neden olmuştur. 8 milyon insana da bulaşmıştır. İnsanlar evlerinden çıkamadı, işine gidemedi, iş yerlerini açamadı ve bu sırada 65 yaş üstü insanlarımız üç ay evinde kaldı. Türkiye bu süreçte dünyada ki başarılı ülkelerden birisi oldu. Aynı başarıyı başarılı bir süreç yaşayan Karabükümüzde az bir ölüm ve vaka sayısıyla kurallara uymasıyla Türkiyeye örnek oldu. Bu süreci yöneten başta sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Emniyet Müdürümüze, Sayın İl Sağlık Müdürümüze emekliler adına teşekkür ediyoruz. Ama maalesef son 10 gündür özellikle dışarıdan gelenlerden bulaşan virüs ilimizde biranda vaka sayısını arttırmıştır” ifadelerini kullandı.

“Mümkün Olduğunca Evde Kalınmalı”

Açıklamasının devamında ise salgın sürecinin bir an evvel atlatılması için kurallara uyulması gerektiğini söyleyen Bulut, şu ifadeleri kullandı:

Bu süreci biran evvel atlatmak için kurallara mutlaka uymalıyız. Maskemizi takmalı, mesafemizi korumalı, temizliğimizi yapmalıyız. Özellikle yaşlı bir nüfusa sahip olan ilimizde 53 bin emekli vardır. Emeklilerimizden ricamız mümkün olduğunca evinde kalması, kalabalık ortamlara girmemesidir. Türkiyemizde can kaybının %93’ü 60 yaş üzerinde olmaktadır. Özellikle gençlerimizden ricamızdır. Sizin de evinizde anneniz babanız dedeniz var. Maskeyi elinizde cebinizde kolunuzda değil, yüzünüzde taşıyın. Hem kendinizi hem sevdiklerinizi koruyun.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ