logo

Çad, KBÜ Dünya Kupası Turnuvasının Şampiyonu Oldu

Karabük Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği KBÜ Dünya Kupası Turnuvası sona erdi.

Karabük Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilerden oluşan ülke takımlarının mücadele ettiği KBÜ Dünya Kupası turnuvasının kazananı Çad oldu.

Karabük Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği KBÜ Dünya Kupası Turnuvası üniversitenin Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu’nda oynanan üçüncülük ve final maçıyla son buldu.

Toplamda 21 ülkenin katılımıyla başlayan turnuvada 20’ye yakın müsabaka oynandı. Oldukça renkli geçen maçlarda hem öğrenciler yeteneklerini sergiledi hem de futbolun birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği sayesinde kültürlerarası etkileşimde bulundu.

Üçüncülük maçında Somali ve Senegal karşı karşıya geldi. Mücadelenin normal süresi 2 – 2 sona erdi. Penaltı atışlarında Senegal rakibi Somali’ye 4 – 2 üstünlük sağlayarak maçtan 6 – 4 üstünlükle ayrıldı. Senegal bu sonuçla üçüncülüğe adını yazdıran takım oldu. 

Zorlu final maçında Suriye ve Çad karşı karşıya geldi. Çad Suriye’yi 1 – 0 yenerek şampiyon oldu. 60. dakikada gelen golle Çadlı futbolcular ile taraftarlar büyük coşku yaşadı. 

Dünya Kupası Turnuvası 1. ÇAD 2. SURİYE 3. SENEGAL şeklinde sona erdi.

Karabük Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği KBÜ Dünya Kupası Turnuvası sona erdi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ