logo

“Cami Kamp” programının kapanış programı

Karabük’te “Cami Kamp” programının kapanış programı gerçekleştirildi.


Diyanet İşleri Başkanlığının “Gençliğe Değer” projesi ve karne tatilinde “Namazı Seviyorum Camiye Koşuyorum” projeleri kapsamında Karabük’te 5000 Evler Yatılı Hafızlık kursunda gerçekleştirilen “Cami Kamp” programı il müftülüğü konferans salonunda yapılan kapanış programı ile son buldu.


Kent genelinden gelen 39 öğrenci ile 27-31 Ocak tarihleri arasında ilkokul 7, 8 ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik program icra edildi.
Açılış Kur’an-ı Kerimi ile başlayan program öğrencilerin okumuş olduğu ilahiler ve şiirler ile devam etti.
Programın kapanış konuşmasını yapan il Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK; aileleri ve öğrencileri tebrik ettikten sonra konuşmasına şöyle devam etti:


“Çocuklar yavrularımız bizim yarınlarımızdır. Yarınlarımızı mahvetmek isteyenlere çocuklarımızı bizlerden almak isteyenlere karşı bir savunma hattı oluşturmaya çalışıyoruz. Eğer bizler gençlerimize sahip çıkarsak geleceğimizin maneviyatını kuvvetlendirirsek yarınlarımıza umutla bakabiliriz. Eğer biz onlara sahip çıkmazsak tüm dünyayı mahvettik gibi gençliğimizi de mahvedecekler. Memleketimizi, yarınlarımızı mahvetmek isteyenlere fırsat vermek istemiyoruz, çünkü çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklar bize Allah’ın bir emanetidir, biz onların sahibi değiliz. Onların sahibi Allah’tır. Bazen biz onların sahibi gibi davranıyoruz ancak onlar hepimize Allah’ın bir emanetidir. Evlatlarımıza disiplin aşılamaya çalıştık. Hayat bir disiplindir rastgele yaşanmaz. Her şeyin bir disiplini vardır. Oturmanın kalkmanın, yemenin içmenin, konuşmanın gezmenin hepsinin bir disiplin vardır. Bunlar ailede öğrenilir. Toplumun mihenk taşı aile bundan dolayı çok önemlidir. Allah’ın en büyük emaneti olan çocuklar asla başıboş bırakılmamalıdır.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ