Hoşgeldiniz  

Çaylı, “Akp’li olmak kimseye imtiyaz tanımaz.”

Okan Küçük | 31 Temmuz 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                 MHP Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı,  Karabük FARKLI Gazete ve Karabük Ajans 78 sahibi Okan Küçük’e konuştu. ” Akp’li olmak kimseye imtiyaz tanımaz…Kanunları kişisel kullanmak gibi bir namussuzluk ve şerefsizlik yapmaya kimsenin hakkı yok…” dedi

                        Son zamanlar da çeşitli konularla gündeme gelen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı son olarak Ak Parti  6.sıra belediye meclis üyesi olan Hasan Cıbır’a gönderilen tebligatla ve bazı kişilerin “kanunu ve yasaları  kişisel hırs ve intikamına alet olarak kullanıyor” şeklindeki iddialarla gündeme gelmişti. O haberimiz için BURAYA tıklayabilirsiniz.

              Başkan Çaylı, hakkındaki iddialarla ilgili açıklamalar yaparken Ak Parti İlçe Yönetimi ve Ak Partili bazı yetkililere yönelik çok sert ifadeler kullandı.

          Çaylı; yaptığı açıklama da,”Ben her zaman kanunların verdiği yetkiyi  Belediye Başkanı olarak herkese eşit kullandırtmak zorundayım. Kişiler her kim olursa kanundan doğan yetkiyi kullanır, bunun dışında kanunu şahsi ve kişisel olarak kullanmak gibi namussuzluk ve şerefsizliği yapmaya kimsenin hakkı yok. Herkes bilsin ki  ben her şeyi Allah rızası için  yapıyorum Kanunlar ne emrederse onu yaparım. Onun dışında bir şey yapmam. Vatandaşın tepkisini çekecek hiçbir uygulamam yok. Akp’li olmak ta kimseye imtiyaz tanımaz. Herkes gibi onlar da kanuna uymak zorundalar…” dedi.

         15 Temmuz’a Tiyatro diyenler iş başında

  Çaylı, sözlerini sürdürürken 15 Temmuz’a “tiyatro bu, darbe değil diyenler” bugün Ak Parti’de ilçe Başkanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a “İsrail Uşağı ” Diyenler Akp İlçe Yönetiminde… Kaldı ki Akp İlçe Başkanı seçimler de kendi Mahallesinde muhalefete düşmüş durumda olan biri. Çıkıp o akşam istifa etmesi lazımdı. Yani bunlar mı Ak Partili. Bunların dediği mi doğru ? ” ifadelerinde bulundu. 

 “Ben halı sahadan çıkıyorum, diğerleri de yıkılacak mı?

   Çaylı ; Ak Parti İlçe Başkanıyken Özal Mahallesi’nde  hazine arazisine yaptığım halı sahayı MHP’ye geçtiğimde hazine arazisine izinsiz yapıldı deyip mühürlediler. Kaymakamlık ve Maliyenin uyuglaması böyle idi. Peki orada bir sürü garaj tipi yapılar var, kahvehane var, bakkal var hepsi aynı durumda o zaman onları da yık. Ben bayram sonrası halı sahadan çıkıyorum. Ama oradaki diğer yapılar ne olacak ?” diye sordu.,

  “Yenice’de bir akıl tutulması var…”

Çaylı; sözlerinin devamında “Yenice’de bugün bir akıl tutulması var. Yenice’yi karıştırmaya çalışan iktidar kaynaklı bir güruh var. Bunların söyledikleri her şey yalan. 200’e yakın imar uygulaması söylentisi de kesinlikle yalan…” dedi.

“Ünal bizden köşe bucak kaçıyor”

  Çaylı; Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ile düğünler de derneklerde karşılaştığımız zaman bizden köşe bucak kaçıyor, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. ” Kin ve nefret arıyorlarsa bende değil kendilerinde arasınlar. Bütün baskı, tehdit, şantajlara rağmen, devletin bütün gücünü Bakanıyla, siyasetiyle, ekonomisiyle kullanmalarına rağmen Yenice onları sandığa çaktı.”

“4 bin siter odun nerede ?”

   “Bakın Yenice’de 4 bin ster odun kayıp diyorlar. Nasıl kaybolmuş bu odunlar. Bunu bir araştırsınlar.  Her türlü yetkili var. İktidar bunu araştırsın. Yenice’de hırsızlığın , namussuzluğun arkasında kim var ? Bu odunlar nerede ?” dedi. 

“Yetkililerin dediği her şey yalan…”

     Çaylı, Yenice’ye doğalgazın geleceği müjdelerinin verildiğini hatırlatarak, ” Yenice’ye doğalgaz getireceğiz diyorlar. Yetkililerin söylediği her şey yalan. Yenice’ye doğalgazın gelmesi belki 10 yılı sonra olabilir. O Zamana kadar da Akp kalır mı bilemem ?” 

  O PARAYA BİRİLERİ Mİ ORTAK ?

Çaylı, Gökçebey’de bulunan Orman İşletmeye ait fidanlık var. O fidanlıkta kullanılan toprak bu seneye kadar A.Ö. isimli şahsa aitti. Bu sene her ne hikmetse A.Ö.’nün yanına M.A.İ. de eklendi. 2’ye böldüler. Bunu kim yaptı ? 2.ci kişinin kazandığı paraya birileri ortak mı? diye  önemli bir soruyu da ortaya attı. 

                    Çaylı;  son olarak MHP Başkanımızdan izin aldıktan sonra bir basın açıklaması yapmayı düşünüyorum. Konuşulan her şeye cevap vereceğim. Ben her zaman kanunların verdiği yetkiyi Allah rızası gözeterek kullandım. Ama hiçbir Akp’liye de imtiyaz yapmam. diyerek bitirdi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle