logo

“Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, “Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi hayata geçiyor.

Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişmelerini sağlaması açısından Karabük Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan ÇOGEP projesi ile beraber Karabük’teki gençlerin toplumsal açıdan korunmalarına yönelik tedbirlerin hayat geçirilmesine olanak sağlıyor. Proje kapsamında çocuklar ve gençler sosyal eğitim desteği de alarak topluma faydalı bireyler kazandırılmasında katkıda bulunuyor.

Projenin en önemli amacı kente göçle gelmiş, uyum sağlayamamış veya dezavantajlı toplum kesimlerinin şehir yaşamına adapte olması ve güvenli dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukların azaltılmasını sağlamak.

Projenin gerçekleşmesi için Karabük’te birçok kurum seferber oldu. Karabük Belediyesi, Karabük İŞKUR, Karabük Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleşen projede gençler filografi eğitimi alırken bir yandan da zanaat öğreniyor.

Çocukların yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceleyen Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker çok iyi işler ortaya koyduklarını ifade ederek iyi bir projeye imza atıldığını vurguladı.

İŞKUR İl Müdürü Mustafa ÇALIŞ; kursiyerlerin kısa sürede işi öğrenmesi ve güzel eserler ortaya çıkarmasının memnuniyet verici olduğunu ve ürünlerin satılması ile ekonomiye dönüşmesi ile değerlendirilmesinin önemine değinerek kursiyerlere başarılar diledi.

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, “Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi hayata geçiyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ