logo

Çevrimiçi Toplantı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın katılımıyla İlde görevli Rehberlik Öğretmenleri ile çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN’in yaptığı çevrimiçi toplantıda salgın sürecinde rehberlik hizmetlerinin önemi, yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmaları, LGS ve YKS Merkezi Sınav Sürecinde Rehberlik Hizmetleri ve Projeler konuları ele alındı.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Rehberlik öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize bu süreçte öğrenci ve velilerine yönelik yaptıkları özverili çalışmalar ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinatörlüğünde çekimleri tamamlanarak YouTube kanalımız üzerinden yayımlanan “Güncel Problemlere Çözüm Önerileri” konulu Rehberlik videolarının hazırlanmasında yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Rehberlik öğretmenleri eğitimde önemli bir rol üstlenmektedir. Bir okulun sosyal kültürel ve akademik başarısının temelinde rehber öğretmenler yer almaktadır. Rehberlik öğretmeni olarak öğrencimizin problem çözme gücünü geliştirmesine, doğru kararlar verebilmesine, ruhsal yönden sağlıklı ve topluma yararlı kendini gerçekleştirmiş bir kişi olarak yetişmesine yardımcı olmak, okul çalışanları, çevresel faktörler ve aile ile koordineli bir şekilde öğrencilerimizi yanlışa sürüklenmeden doğruyu ve kültürel değerlerimiz doğrultusunda analiz-sentez gücü yüksek, yorum yapabilen ve olumlu eleştiri yapan birey olarak yetişmesine katkı sağlamak temel önceliğimiz olmalıdır. Her şey akademik başarı değildir. Öğrencilerimizi akademik başarının yanında sosyal, kültürel, spor ve sanat gibi konularda gelişimlerini, kendilerini keşfetmelerini desteklemek ve onları yönlendirmek son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın konuşmasının ardından toplantı Rehberlik öğretmenlerimizin görüş ve önerilerini ilettikleri bölüm ile sona erdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın katılımıyla İlde görevli Rehberlik Öğretmenleri ile çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ