Hoşgeldiniz  

Ceylan mı / Vergili mi ?

Okan Küçük | 19 Aralık 2013 | Yazar A- A+

Bunu Paylaş

            Karabük’te Ak Parti ve MHP’nin adayları projelerini açıkladı. Genel manada  Sayın Ceylan’ın ve Sayın Vergili’nin  projeleri birbirine benzeş projeler. Bize göre bu çok normal, çünkü malum Karabük’te proje yapacaksanız zaten Kentsel Dönüşüm Projeleri, Araç Çayı Reakresyonu, Bulak Reakresyonu, DDY’nin Şehir Merkezine katılması gibi projeleri yapmadan /ortaya koymadan  seçmen karşısına çıkmak olmaz. Yani ana projeler ve zaten Karabük’e kesinlikle yapılması gereken asıl /esas projeler bunlar…

     Diğer sosyal vb. projeler de ayrı ayrı olacaktır. Şimdi biz gazeteci olarak her iki adayın proje sunum toplantısını başından sonuna takip ettik. Her iki adayın sunum toplantısı yoğun katılımla geçti. Her iki adayın projeleri de mega/dev projeler. E , peki şimdi ne olacak ? Yani vatandaş nasıl karar verecek hangisini seçeceğini.

    Biz bu sürecin başından beri “PROJELER YARIŞSIN, KARABÜK KAZANSIN.” dedik.

      Karabük’te hemen herkes böyle düşünmeye de başladı/ böyle düşünüyor.

 Peki şimdi projeler de ortaya çıktığına göre  yani kendi tabirimizle PROJELER YARIŞMAYA başladığına göre, yeni tesbitimizi yapalım…

     O da şu “PROJELER YARIŞIYOR, PEKİ  KARABÜK HANGİ ADAYLA KAZANIR ? 

    Tespitimiz ve sorumuz bu. Şimdi Karabüklü bu sorunun cevabını verecek. Yani projeler yarışırken kendi adayını/kendi başkanını seçecek.

    Başkan seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var tabi ki…

    Karabüklü’nün Başkanını seçerken üzerinde duracağı/değerlendireceği en önemli konuların başlarında GEÇMİŞ ÇALIŞMALAR gelecektir. Yani her iki aday geçmişte hangi görevlerde bulunmuş ve hangi hizmetlere imza atmış.  Karabüklü’nün öncelikle bakacağı konuların  biri bu olacak.

    Şimdi örneğin Sayın Ceylan; geçmişte Safranbolu Belediye Başkanlığı ve iki dönem Karabük Milletvekilliği ve son olarak Kalkınma Bakan Yardımcılığı görevlerini yürütmüş biri.

   Bu görevlerde bulunurken Belediyede Safranbolu’ya sonra Vekillik vs. Karabük genelinde hangi çalışmalara imza attı. Neleri yaptı neleri yapamadı. Az mı, çok mu çalıştı? Vatandaş bunları değerlendirecektir.

    Yine Sayın Vergili;  Karabük Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte  hangi işlere/çalışmalara imza attı. Neleri yaptı neleri yapamadı, Az mı çok mu çalıştı? Vatandaş bunları değerlendirecektir.

    Başka, yani yapılan çalışmaların değerlendirilmesinden başka en önemli konuların başında  GÜVENİLİRLİK gelecektir. Yani hangi adayın Karabük’te karşılığı daha çok? Hangi adayın vadettiği projeleri yapabileceğini düşünüyor Karabüklü. Öyle ya şunu yapacağım/ bunu yapacağım demek kolay kolay da mühim olan yapabilmek…Kimin sözüne daha çok itibar ediyor Karabüklü…

    Bir diğer değerlendirme konusu BAŞARI. Yani her iki adaydan hangisi daha başarılı. Yani hangisi şöyle tuttuğumu koparır. Bugüne kadar yapılan çalışmalara bakıldığına hangisi yapacağı işlerin altından BAŞARI ile kalkmıştır.

   Yine VİZYON VE GELECEK PROJEKSİYONU. Her iki adaydan hangisi  Karabük’ün geleceğine ışık tutabilir. Karabük’ün 20 yılına işte 50 yılına dönük Vizyon ortaya koyabilir yani Karabük’ü geleceğe taşıyabilir…

     Biz şu an bu yukarıdaki konular da Karabüklüleri düşünmeye ve yukarıda sorduğumuz sorulara kendilerinin cevap vermelerini (bir yorum yapmadan/etkilemeden) istiyoruz.

    (GEÇMİŞ ÇALIŞMALAR , GÜVENİLİRLİK, BAŞARI,  VİZYON VE GELECEK PROJEKSİYONU)

      Biz önümüzdeki günlerde bu yukarıdaki konularda kendi fikirlerimizi/düşüncelerimizi tabi ki ortaya koyacağız.

   Tekrar söylüyoruz Karabük’ün gündemine “PROJELER YARIŞSIN, KARABÜK KAZANSIN.” tespitimizi yerleştirmiştik. Şimdi bir adım daha atıyor ve tekrar soruyoruz projeler yarışmaya başladı. Yani yeni tespitimiz ve sorumuzu tekrar hatırlatarak bitirelim

         “PROJELER YARIŞIYOR, PEKİ  KARABÜK HANGİ ADAYLA KAZANIR ? “

          Sizce …?

     NOT: Karabük merkez de CHP’nin şansı olmadığını düşündüğümüz için o açıdan bir değerlendirme yap-a-mıyoruz. Ama ekleyelim CHP’lilerin oyu (kendi partilerinin dışında) belirleyici olacak bize göre.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle