logo

Ceylan: “Türkiye asla eski Türkiye değildir.”

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve 22.-23. Dönem Karabük Milletvekili  Mehmet Ceylan; ABD Başkanı Joe Biden’nin 1915 tehcirini ‘Ermeni Soykırımı’ olarak nitelemesi iftirasına yönelik bir kınama mesajı yayınladı. Ceylan mesajında şunları vurguladı:

“I.Dünya Savaşı yılları şartlarında, 1915’te Doğu – Güneydoğu Anadolu’da yaşanan olayları (tehcir dahil), tarihi gerçekleri araştırmadan Sözde “Ermeni Soykırım” olarak nitelendiren ABD Başkanı Joe Biden’ı Yüce Türk milleti olarak şiddetle kınıyoruz.

Joe Biden’ın, Ermeni Lobilerine teslim olarak yapmış olduğu bu talihsiz ve asla kabül edilemez açıklama, son yıllarda Ülkemizle, güya Stratejik Ortak olduğumuz ABD ile yaşadığımız olumsuz ilişkilerin ne yazık ki derinleşmesine neden olacak ve ilişkilere daha da zarar verecektir.

Tabiki bu talihsiz ve gerçeklere aykırı açıklama karşısında, elbetteki artık küresel bir aktör ve bölgesel bir güç olan Türkiye, mütekabiliyet çerçevesinde gereken cevabı, onuruna yakışan bir şekilde verecektir. Unutulmasın ki, Türkiye asla eski Türkiye değildir.

Tabi ki bu kabul edilemez açıklama karşısında,  84 milyon Yüce Türk milletinin ve onun temsilcileri olan Siyasi Partilerin tek yürek olarak karşı durması gerekirken, bu tür gelişmelerde her zaman karşı duruş sergileyen HDP’nin tavrı ve açıklamasını da şiddetle kınıyorum.”

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve 22.-23. Dönem Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan; ABD Başkanı Joe Biden’nin 1915 tehcirini ‘Ermeni Soykırımı’ olarak nitelemesi iftirasına yönelik bir kınama mesajı yayınladı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ