Hoşgeldiniz  

Ceylan’ın iftarı ve konuşulanlar…

Okan Küçük | 07 Haziran 2019 | Genel, Okan Küçük A- A+

           

                   AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın  geçtiğimiz Ramazan Ayı’nda verdiği iftar geniş katılımla yapıldı. İftarda konuşulan bir- iki  konuya geçmeden önce iftar hakkında bilgi verelim.

                        İftara, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atanan Mehmet Ali Şahin’in yanı sıra Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç,Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier ve basın mensuplarının yanısıra, bürokrat ve iş adamları ile çok sayıda davetli katıldı.

                  Ceylan, iftar da , değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin’in Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurul Üyeliğine atandığını açıklayarak kendisini tebrik etti. Öncelikle ifade edelim geniş katılımlı ve güzel bir iftardı. Allah kabul etsin… 

                            Gelelim iftar da konululan ve dikkat çeken ayrıntılara… İftar da Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yoktu. Bu konu, iftarın Ak Parti ailesine verilen bir iftar olduğu onun için belki de Köse’nin davet edilmemiş olabileceği şeklinde bazı masalar da konuşuldu.

                      Yine iftar da Necdet Aksoy ve Ali Kaya‘nın olmaması da gözlerden kaçmadı. Bu konu da davet mi edilmediler, kendilerinin başka programları olduğu için mi katılmadılar şeklinde bazı masalar da konuşuldu.

                     İftar da bazı masalar da konuşulan bir diğer konu da  Sayın Şahin’in iftar da yaptığı konuşmanın bir kısmında Mustafa Çelenli’nin Ramazan’la ilgili yazdığı (NAMAZ, CAMİDEN ÇIKINCA, HAC, MEKKE’DEN DÖNÜNCE,RAMAZAN, ORUÇ BİTİNCE BAŞLAR.) başlığındaki  yazıya atıfta bulunması oldu.

                   Sonuçta tamamen dini içerikli bir yazıdan alıntı yapan ve yazıya katıldığını açıklayan Sayın Şahin’in o açıklamaları iftar içinde bazı masalar da Şahin, Çelenli’yi mi işaret ediyor, yorumlarına neden oldu ? Bilindiği gibi  Çelenli’nin geçmişte Ak Parti İl Başkan Adayı olarak Ankara’ya davet edildiği haberleri yapılmış ve o süreçte şimdiki başkan İsmail Altınöz  İl Başkanı olarak atanmıştı.

                       Özet ile Sayın Ceylan’ın iftarı bütünsellik olarak bakıldığında gerçekten geniş katılımlı bir iftardı,  bu yazdığımız konular da iftar içinde küçük birer ayrıntı olarak yerini aldı. Ceylan’ın iftarını tekraren Allah kabul etsin, diyoruz.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle