logo

CHP İL BAŞKANI ABDULLAH ÇAKIR: “Kıdem tazminatı hakkından işçilerin vazgeçmesi söz konusu olamaz”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Erten ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Öz Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Ulvi Üngören ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Çakır, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Kıdem tazminatı hakkı işçilerimiz için son kaledir ve bu son kaleyi asla teslim etmeyip, kazanılmış haklarının ellerinden alınmasına izin vermeyeceklerdir “ dedi.

Çakır açıklamasını şöyle sürdürdü; “Ülkemizde 2002 yılından itibaren çalışma hayatı ve iş güvenliği ile yapılan tüm düzenlemeler sonucunda çalışanlar sürekli hak kaybına uğramaktadır.

Çalışanların geleceğe dair en büyük güvencesi olan kıdem tazminatında yapılacak olan değişikliklere asla sessiz kalmayacağız. Emekçilerin hak kaybına yol açacak düzenlemelerde çalışanların yanında yer alacağız.

Kıdem tazminatı hakkından işçilerin vazgeçmesi söz konusu olamaz. Kıdem tazminatı, işvereninin keyfi işten çıkarmasını önleyen bir düzenleme, yani işçinin iş güvencesidir. Kıdem tazminatı yıllarca zor koşullarda çalışan emekçinin hayat garantisi, işini kaybeden işçinin iş bulana kadar ailesinin geçimini sağlayan hayat güvencesidir.

Kıdem tazminatını fonlara devretmek işitiyorlar. Ülkemizde oluşturulan fonların nasıl yok edildiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. İş güvencesinden yoksun bir şekilde çalışan işçiler, tek güvencesi olan kıdem tazminatından asla vazgeçmeyeceklerdir.”

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ