logo

Chp Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır: “Cumhuriyetimizin 97. Yılı Kutlu Olsun”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı yazılı açıklamada; “Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun” dedi.

Çakır, yazılı açıklamasında şunları söyledi; “Değerli Karabüklüler;

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, ilkesiyle Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun.

Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin tekemi demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışıdır. Hukukun üstünlüğüne inanmış bizler, şuanda ülkemizin en büyük sorunun adalet olduğunu çok iyi biliyoruz. Üretmeyen, savurgan, liyakatsiz, yandaşları koruyan ve dışa bağımlı bir politika izlenmesi ekonomimizin geldiği bugünü çok iyi anlatıyor.

Kadınlarımız ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, bu ağır yükün altında ezilmekte ve ezilmeye devam etmektedir.

Kurtuluş Savaşından başarıyla çıkmış ve Cumhuriyeti kurmuş olan ülkeyiz. Bu zor koşulları da ulus olarak atlatacağımızı biliyoruz. Martın sonu bahar sloganı ile 2019 yılında geniş mutabakata dayalı verdiğimiz demokrasi mücadelimiz, ilk seçimde parlamenter sisteme geçişimiz için mücadelemizin ilk adımı olmuştur.

Bu duygu ve düşünceler ile 97.yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yaşasın Cumhuriyet.”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı yazılı açıklamada; “Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun” dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ