logo

CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü

Karabük’te, CHP’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Karabük Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende saygı duruşunda bulunularak anıtına çelenk sunumunun ardından basın açıklaması yapan çakır şu sözleri dile getirdi


Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir diyen büyük devrimci, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşları 98. Yaşımız kutlu olsun.

Umudun adı Ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz bugün 98 yaşında. Ne mutlu bize ilk günkü gibi gururluyuz, mutluyuz ve heyecanlıyız.

09 Eylül 1923 te ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet  Halk Partisine gönül veren her birey bu onuru ve gururu yaşıyor  ve yaşayacaktır.

Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini  kuran;  demokratik , laik, sosyal, hukuk devletini inşa eden , adaleti sağlayan partidir Cumhuriyet Halk Partisi.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her adımda vardır , var olmaya da devam edecektir. Günümüzde tek adam rejimi ile tartışılır hale gelen demokrasi ve adalet kavramları partimizin iktidarı ile tekrar demokrasi ve adalete olan güveni artıracaktır.

Dünyada ve komşularımızda devam eden savaşlar Mustafa Kemal Atatürk ve partimizin ortaya koyduğu ‘’ Yurtta Sulh , Cihanda Sulh’’ ilkesinin haklılığını ortaya koymuştur.

Cumhuriyetimizin temel taşları olan Cumhuriyetcilik, Halkcılık, Laiklik , Devrimcilik, İnkilapcılık ve Devletcilik ilkelerini de simgeleyen  altı oku gururla taşıyoruz. Cumhuriyetimizin temel ilkelerine karşı çıkanlar , Devletimizin ve Milletimizin çıkarlarına karşı çıkanlar , şunu iyi bilsinler ki , Cumhuriyet Halk Partisi olduğu müddetçe Cumhuriyete ve onun ilkelerine her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz.

İktidara giden yolda öncelikle Ulu Önderimiz Mustafa Kemal  Atatürk , arkadaşları ve kaybettiğimiz tüm partililerimizi saygıyla anıyorum. Tüm örgütümüze şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun , kimsenin şüphesi olması biz kazanacağız.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı açıklamanın ardından , CHP’nin kuruluşunun 97. yılının kutlu olmasını diledi.

Karabük’te, CHP’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ