logo

“CHP’nin ve HDP’nin kuyruğuna takılan İyi Parti…”

İyi Parti Karabük İl Başkanlığı’nın parti binasına astıkları “”Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” yazılı “Züğürt Ağa” temalı afişe Ak Parti Karabük İl Başkanlığı‘ndan tepki açıklaması geldi.

Yapılan açıklama da; ‘CHP’nin ve HDP’nin kuyruğuna takılan İyi Parti bir o tarafa, bir bu tarafa savrulup gitmekte, kendisine yol bulmaya çalışmaktadır.Türkiye ne soğana ne de patatese muhtaç olmadı ama yapıcı bir muhalefete muhtaç oldu…’ denildi.

Açıklamanın tamamı aşağıdadır.

“Tarım Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yerli çiftçilerden temin edilen patates ve soğanlar, Hükümetimiz tarafından ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başlandı.

İyi Parti Karabük İl Başkanlığı da dağıtılan patates ve soğan ile ilgili, Şener Şen’in ‘Züğürt Ağa’ filminin karikatürize edilmiş resminin yer aldığı ve “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” yazılı afiş asmıştır. Bu astıkları afişle aslında kendi içinde çelişkiye düşmektedirler.

İyi parti Karabük İl Başkanlığı tarafından yapılan bu açıklama popülist siyaset izleme alışkanlığının bir tezahürüdür. İyi parti il başkanı çok değişik partilerde siyaset yaptı. Erol Serin; köylünün züğürt ağa olduğu, köydeki insanların yokluk içinde olduğu, köylerde hiçbir hizmetin olmadığı ,Züğürt ağa filmindeki gibi köylerin bir tuvaletinin bile olmadığı,kadınların çeşmelerden suyunu testilerle taşıdığı dönemler de Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde siyaset yaptığı partinin  iktidarda olduğu dönemlerin  Türkiye’sini de çok iyi hatırlar. 

Şu anda AK parti iktidarı var ve köylerimize her türlü hizmet yapılmaktadır. Çiftçilerimiz Sayın Erol Serin’in daha önce siyaset yaptığı ve iktidar oldukları o dönemlerdeki gibi sahipsiz bırakılıp, Züğürt ağa gibi olmasınlar diye; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile patates ve soğan üreticisine destek olmak amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan ürünler ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştır.

Pandemi sürecinde otel, lokanta vb. toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda patates ve soğan tüketimi gerilemişti. Tüketimin azalması stokların artmasına ve fiyatların üretici aleyhine düşmesine neden oldu. Bu durum karşısında çiftçimizin olumsuz etkilenmemesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile TMO, üreticilerden yemeklik patates ve kuru soğan alımı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara 81 İl Valilikleri aracılığıyla dağıtımı ile görevlendirildi.

Devlet bu alımları yapmasa insanların elindeki tarım ürünleri çürüyerek milli servet heba olacak ve çiftçilerde çok büyük bir zarara uğrayacaktı. Ak Parti hem çiftçiyi mağdur etmemiş hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da ihtiyaçları giderilmiş oldu.

Geçtiğimiz yıl patates ve soğan fiyatları bazı fırsatçılar nedeniyle 5-10 Lira’ya çıktığı zaman da “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” diyen aynı zihniyetteki muhalefet, fiyatlar 1-2 Liraya düşünce ve hatta ücretsiz dağıtılmaya başlanınca yine aynı türküyü söylemeye başlamıştır.

Amaçları sadece körü körüne muhalefet yapmak olan bu zihniyetin halk nezdinde artık bir karşılığı olmadığını görmemekteler.

CHP’nin ve HDP’nin kuyruğuna takılan İyi Parti bir o tarafa, bir bu tarafa savrulup gitmekte, kendisine yol bulmaya çalışmaktadır.Türkiye ne soğana ne de patatese muhtaç olmadı ama yapıcı bir muhalefete muhtaç oldu ve olmaya da devam etmektedir.”

Ak Parti Karabük İl Başkanlığından patates soğan cevabı…

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ