logo

Çocuk Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Çocuk Koruma Kanuna Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbirlerin Yerine Getirilmesi Amacıyla Kurulan Merkezi, İl ve İlçe Koordinasyonların Çalışma, Usul ve Esasların Yönergesi kapsamında 2 ayda bir gerçekleştirilen Çocuk Koordinasyon Kurul Toplantısı 07.07.2020 tarihinde Karabük Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

2020 yılı Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan 2. Çocuk Koordinasyon Kurul Toplantısı, Covid 19 Pandemi sebebiyle gerçekleştirilemediğinden 3. Toplantıda 4 aylık verilere yer verildi. Toplantı, Karabük Vali Yardımcısı Numan Tahir ŞİMŞEK’ in başkanlığında; Savcılık, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İŞKUR Müdürlüğü ve kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda İl Müdürlüğü tarafından, 2020 yılı Mart- Haziran ayları arası itibarıyla 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanuna kapsamında ilimizde bulunan; haklarında eğitim, sağlık, danışmanlık ve bakım tedbiri alınan çocuk sayıları, Çocuk, Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Birimlerinin istatistiksel verileri, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Birimi ve Sosyo-Ekonomik Destek Birimine ait istatistiksel veriler paylaşıldı ve İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl jandarma Komutanlığı ve Çocuk İzlem Merkezi sayısal verileri incelendi.

Toplantı, paydaş kurumların katkılarıyla hazırlanan; İstatistiki bilgilerin sunulmasının ardından İl Müdürü Galip SÖKMEN’ in, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliği için teşekkürlerini sunması ve başarı dilekleriyle sonlandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ