logo

Cumhur İttifakına çağrı

Yenice’ye doğalgazın gelmesi için doğalgaz bizim de hakkımız gurubu yaptığı açıklama da ;
“SEÇİMLER öncesinde söz verilen doğalgaz konusunda bölgemiz siyasetçilerinden hiçbir ses çıkmayışı yurttaşların tepkilerine neden oluyor. 2018 genel seçimleri ve 2019 yerel seçimlerinde bol sol söz verilen bu konuda özellikle Cumhur İttifakından ses çıkmıyor.
Bilindiği gibi, bölgemizde yönetimlerin çoğunda Cumhur İttifakına bağlı isimler işbaşında bulunuyor. Bölgenin üç milletvekilinden, ikisi AKP’de. Bölgenin dört belediye başkanlığı da MHP’de.” Denildi
Yerel seçimler sonrasında, Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın , verdiği bir demeçte” Vaatlerin takipçisi olacağız”sözlerini hatırlatan grup , “ Çaylı’nın demecinde takip edilecek konular arasında doğalgaz da bulunuyor.
Uyum içinde oldukları görülen hükümet ortaklarının bu konuda seslerini çıkarmayışları manidar bulunuyor. Önceki dönem milletvekilleri de bu konuda söz vererek, sorunun çözüleceğine ilişkin beyanlarda bulunmuşlardı.” İfadelerinde bulunuldu.
CHP Milletvekili H.Avni Aksoy’un TBMM’deki ilgili konuşmasını da hatırlatan grup, “Bir ara TBMM’de gündem dışı bir konuşma yapan CHP Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, doğalgaz konusunu dile getirmişti. CHP’li Aksoy da bu konuda anlaşılmaz bir suskunluk içinde.
İlçe bazında ise, İYİ Parti, CHP ve Saadet Partisi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi ile ortağı MHP’nin ilçe temsilcileri konuyla ilgili aydınlatıcı bir açıklama yapmaktan imtina ediyorlar.” Denildi.
Doğalgaz bizim de hakkımız gurubu, Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da bu konuda yüksek sesle bir açıklama yapmaması manidar bulunuyor. Yeniceliler, Belediye Başkanını bu konuda daha aktif olmaya davet ediyorlar.

Yenice’ye doğalgazın gelmesi için doğalgaz bizim de hakkımız gurubu yaptığı açıklama da

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ