logo

Dağ Bisiklet Yarışları Pazar Günü

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından her yıl Yenice’de düzenli olarak yapılan Ulusal Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışlarının 11 ncisi  bu hafta sonu 22 Ağustos 2021 Pazar günü  yapılıyor.

Türkiye’nin en iyi dağ bisiklet parkurlarından birine sahip olan Yenice, Türkiye’nin en iyi bisikletçilerin muhteşem performansına her yıl ev sahipliği yapıyor. Yenice yarışları, 22 Ağustos 2021 Pazar günleri Ihlamur Teras ve Yazıköy güzergâhları arasında yapılacak. Yarışmalardan bir gün önce de 21 Ağustos 2021 Cumartesi günü yarışmaya katılacak sporcular , yarış güzergahında antrenman yapacaklar.

Yenice Belediyesi’nin daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda yapılan yarışlara ana sponsor olacağını söyleyen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, “Doğa turizminin olmazsa olmazlarından olan doğa sporlarının en önemli branşı olan dağ bisiklet yarışlarına halkımızın ve gençlerimizin ilgisini artırmak, ilçe tanıtımına katkı sağlamak için bu organizasyonu her yıl olduğu gibi bu yılda üstleniyoruz.  Uluslararası düzeyde olacak yarışlarda çok sayıda yabancı uyruklu yarışmacıyı da Yenice’de konuk etmekten mutluluk duyuyoruz ve tüm bisiklet severleri, Yenice halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz “dedi.

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından her yıl Yenice’de düzenli olarak yapılan Ulusal Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışlarının 11 ncisi bu hafta sonu 22 Ağustos 2021 Pazar günü yapılıyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ