logo

Değişen Eğitimde Etkili Roller

Erasmus+ Projelerinden biri olan “Değişen Eğitimde Etkili Roller” başlıklı Eğitim Personeli hareketliliği kapsamında Karabük Merkez 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesi’nden 6 öğretmen Avusturya/Viyana’ya gönderildi.

Projenin ev sahibi ortağı; merkezi Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan, alanında uzman bir kadroya ve deneyime sahip “Bilim Bildung &Integratıon& Moblitat”  eğitim kurumuna giden öğretmenler Yalçın Aksoy (Almanca), Sevda Çam (Tarih), Tuncay Mutlu (Matematik), Leyla Pehlivan (Edebiyat), Sevil Gürsoy  (İngilizce) ve Nuran Uzun (Matematik), Bilim &Bildung eğitim merkezinde; Google Classroom, Kahoot, Wolkie, Miro, Padlet uygulamaları ile Eğitim 4.0 anlayışının eğitim sistemimize getirmiş olduğu yeni tip öğretmen ve öğrenci profilleri, On-line eğitim sisteminde sınav hazırlama ve ölçme uygulamaları konularında bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular.

Ayrıca katılımcılar bölgeyi tanımak amaçlı kültürel etkinlilere de katıldı. Bu anlamda Viyana’da bulunan birçok kültürel ve tarihi mekân ziyaret edildi ve Slovakya/Bratislava’ya günü birlik gezi düzenlendi.

“Değişen Eğitimde Etkili Roller” projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Okul Müdürü Şevket Küçükzoroğlu’na ve proje kapsamında Avusturya ülkesine giderek çeşitli eğitim uygulamaları hakkında deneyim kazanan öğretmenleri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, hazırlanan projeler ile 2021-2022 yılında yaklaşık 200 civarında öğrenci ve personelin yurt dışı proje hareketliliğine katılarak yurtdışı deneyimi kazanma ve farklı uygulamaları tanıma fırsatı bulacağını belirtti.

Erasmus+ Projelerinden biri olan “Değişen Eğitimde Etkili Roller” başlıklı Eğitim Personeli hareketliliği kapsamında Karabük Merkez 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesi’nden 6 öğretmen Avusturya/Viyana’ya gönderildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ