Hoşgeldiniz  

Delegeler, Tüm Sorumluluk Siz de.

Okan Küçük | 12 Nisan 2013 | Genel, Okan Küçük, Yazar A- A+

CHP; bu haftasonu Pazar Günü  Yenişehir Kültür Merkezi’nde  İl Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştirecek. Malum CHP Genel Merkezi son yıllarda CHP’nin Karabük’te ki bu dağınıklığının, birlik beraberliğin neredeyse yok olduğu gerçeğinin farkında ve bunun için tek listeyle  geniş tabanlı  tek listeyle seçime gidilmesini istiyor.

  Birlik beraberliğin tekrar sağlanabilmesi için bunu istiyor.

 Karabük’te CHP’nin yeniden alternatif olabilmesi için bunu istiyor. 

 Yani CHP İÇİN, YANİ PARTİLERİ İÇİN BUNU İSTİYOR CHP GENEL MERKEZİ

Yoksa CHP Genel Merkez Yönetimi, CHP Genel Başkan Yardımcısının Karabük için bir şahsi çıkarı ya da para pul peşinde olması gibi bir durum söz konusu olamaz. 

 Onun için CHP Genel Merkezi’nin önerisi yani tek liste geniş taban talebi CHP için hayati önemde.

  Ama  tabi ki bazı kişiler için  CHP’nin birlik beraberliği çokta önemli olmayabilir. Ya da şahsi çıkarlar, makam  mevki, seçim dönemi için gelecek olan paraları yönetmek, daha önemli olabilir. BİLEMEYİZ ONLARI TABİ Kİ.  

 Bu arada Bayram Karadağ, aday olduğunu açıkladı.

Aşağıda  14 Nisan Tarihinde Karabük’ün  Sesi Gazetesi’nde  yayımlanan yazımızın CHP ile ilgili  bir kısmını aşağıda yayımlıyoruz.

 

” SAYIN KARADAĞ, BÖLMEYİN, BİRLEŞTİRİN  CHP’Yİ , ARTIK.

O öyle de, Sayın Bayram Karadağ’dan ne haber. Yani biz, kendisiyle uzun bir süre önce yaptığımız telefon konuşmasında aday olacağını söylemişti. Resmen açıklamış değil ama, telefonda bize öyle söylemişti.
Biz o zaman da BATI TV’de hafta içi 5 gün yaptığımız yorumlarda söylemiştik,kısaca tekrar edelim. Sayın Karadağ, partiyi uzun süredir siz yönettiniz de ne oldu bugüne kadar. 2009 Mart yerel seçimlerinde aldığınız/aldırdığınız oy oranı kaçtı. 4 BİN Mİ ? Şimdi 400′ mü hedefliyorsunuz?
CHP, son yıllarda, böyle dağılmış ve çok parçalı yapıdaysa, oyları ziyan olmuşsa , birlik beraberlik sağlanamamışsa, yönetimde il başkanı olduğunuz dönemlerde bunu 2. , 3. değil Birinci sebebi ve sorumlusu sizsiniz.
İsminiz artık, şahsi çıkar ile , para hırsı ile , makam mevki arsuyla anılmaya başlandı, farkında değil misiniz ?
              Daha önce ne oldu, ne olmadığını karıştırmayalım, delegenin size yakın olduğu biliniyor ya da öyle düşünülüyor ki bana görede delege size yakın, çünkü sizin yazptığınız delegeler bu delegeler. Yani , sırf delege bana yakın diye , yeniden delege faktörü ile başkanlığı alabilirim diye, aday olunur mu ?
Seçimlerin yaklaştığı CHP’nin, CHP Genel Merkezi’nin de talebiyle/ricasıyla tek liste geniş tabanlı olmasını istediği liste de bir arada, birlik içinde olmuyorsunuzda illa BEN , BEN, BEN diye adaylık peşinde koşuyorsunuz. Sorulduğunda DEMOKRATİK HAKKIM ,diyorsunuz.
 Artık size destek verecek olanların bir kısmı bile size hoş şeyler söylemiyorlar, haberiniz olsun. Yine geldi , aradı bizi oy istedi, şöyle dedi, böyle dedi falan diye bir şeyler söylüyorlar haberiniz olsun. 
          Şöyle ifade edebilirim ki sizi destekleyeceğini söyleyenlerden bazıları bile size birlik , beraberlik açısından değil de çorbada pişer bize de düşer anlayışıyla destek vereceğini söylüyor, biliyor musunuz.?
He çorba ne çorbasıdır, ne pişecektir, birilerine de ne düşecektir, biz oralarını bilemeyiz ?
Biz şu kadarını biliyor ve düşünüyoruz ki Karabük’te CHP’nin bugünkü silik , parça pinçik hale gelmesinde il başkanlığı yaptığınız dönemde tamamen siz sorumlusunuz.
         4 Bin küsur oy aldırdığınız 2009 Mart yerel seçimlerinden siz sorumlusunuz?

          Daha da yazarız da, neyse. Yani ve de özetle KISA BİR SÜRE TÜRK SİYASİ HAYATINDA BULUNAN VE ŞİMDİ YURTDIŞINDA YAŞAYAN GENÇ PARTİ’NİN GENEL BAŞKANIN BİR SİYASİ SLOGANI VARDI HANİ, BAK ONU HATIRLADIK. SİZ DE HATIRLADINIZ MI ? NEYDİ O DÖNEM ÇOK MEŞHUR OLAN SLOGAN. ” ARTIK YETER ! ÇEKİLİN, AÇIN TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ!” 
BU SLOGAN SİZE ÇAĞRIŞTIRMASI GEREKTİRECEK, ETİK BİR DURUMU HATIRLATTI MI ? 
*
ALLAH RAHMET EYLESİN. TÜRKOĞLU İLE KARADAĞ’I DEĞİL YANLIŞ ANLAŞILMASIN. AZİZ NESİN İLE KEMAL SUNAL’I…
*

AH RAHMETLİ KEMAL SUNAL, sen bizi bu dünya da güldürdün Rabbim de seni o dünyada /ahirette güldürsün inşallah e mi? Aklıma geldi rahmetlinin birbirinden güzel filmlerinden biri. 
ZÜBÜK. Zübük; bildiğiniz gibi bir halk deyimi. Kendi çıkarları için her yolu mübah sayan kişi, sözünde durmayan, üç kağıtçı, egoist, düzenbaz, ahlaksız, kalleş, namussuz, palavracı, dönek , anlamlarını taşımış. Aslında sözcük ZÜBÜK ROMANININ YAZARI RAHMETLİ AZİZ NESİN’E AİT. 
        ZÜBÜKZADE İBRAAM’ın söylediği şu veciz (!) sözleri mutlaka hatırlayacaksınız. 
  “Koy o parayı cebine, sok cebine, sok o parayı cebine, soksana yan cebime…”

         “Bakanlık versinler, Huzur Partisi’ni desteklerim, ülke menfaati için on kere istifa ederim…”

“Demokrasi bizim partiyle geliyür. Aç gözünü doldu keseni, demokrasi geliyür, nedir demokrasi” , “öyle bir şeydir ki, yani dadından yinmez, anladınız siz…”
 YA ANLADINIZ SİZ…
Son söz, ZÜBÜK filminin sonundaki o değerli söz olsun.
“Zübüklerden kurtulmanın yolu/ çaresi aslında içimizdeki zübükten yani, kendi zübüklüğümüzden kurtulmaktır…”

chpkongre

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle