Hoşgeldiniz  

Demir Çelik İşçilerinin Bin 200 Derece Sıcakla Oruç İmtihanı

Okan Küçük | 27 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Ramazan’ın yaz ayına denk gelmesiyle 17-18 saat oruç tutan demir çelik işçileri bin 200 derece sıcağa aldırmadan oruçlarını tutuyorlar. 

     Ramazan ayında en zor şartlarda oruç tutan meslek gruplarından biri olan demir çelik işçileri yoğun çalışma temposu ve yüksek sıcaklığa rağmen oruçlarını aksatmıyor. Bu yıl Ramazan ayının yaz ayı olmasına rağmen havaların yağışlı ve serin geçmesi vatandaşların oruç tutmalarını rahatlatırken, demir çelik işçilerinin ise bin 200 derece sıcaklıkta oruç tutmaya çalışması takdir topluyor. Meslekleri gereği yüksek sıcaklıkta çalışmak zorunda kalan işçiler, bin 200 derecelik sıcaklığa ulaşan fırın başında çalışarak zor şartlara rağmen oruçlarını tutuyor. 

     Karabük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulanan demir çelik haddehanesinde çalışan Hilmi Eker, demir çelik işinin zor bir iş olduğunu söyleyerek, “Oruç tutmak inanç meselesi. İnandıktan sonra oruç dokunmuyor. Yıllardır demir sıcaklığına alışkın olunca sıkıntı yaşamıyoruz ” dedi. 

     İşçilerden Metin Kalaycı da Allah’ın izniyle ne kadar sıcak olsa da ibadetlerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bu zor şartlarda orucumuzu tutuyoruz. Fırınlardan çıkan mamuller 750-800 civarında bir sıcaklık var. Bu sıcaklıkta zor oluyor ama çalışıyoruz bir şekilde ekmek kavgası” ifadesinde bulunurken bir başka işçi Ali Koçoğlu ise aşırı sıcak bir ortamda çalıştıklarını Allah’ın yardım ettiğini kaydetti. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

MHP İlk Seçim Bürosunun Açılışını Gerçekleştirdi

Alican Özcan’dan Bronz Madalya

Okuma Yazma Kursu Mezunları Sertifikalarını Aldı

Ramazan Akşamları Etkinlikleri Devam Ediyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle