logo

Demirciler-Salmanlar Grup yolunda sıcak asfalt çalışmaları

Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 2020 Yılı Sıcak Asfalt programına alınan ve İl Özel İdaresi ekipleri tarafından alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt dökülen Demirciler-Salmanlar Grup yolu çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.
İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan 5,7 km’lik grup yolunda incelemelerde bulunan Vali Gürel, “2018 yılından itibaren bütün asfaltlarımızı BTK dediğimiz sıcak asfalta döndürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatları gereği özellikle KÖYDES kaynaklarımızla her sene 100 km civarında sıcak asfalt yapmaya başladık. 2018 ve 2019 yıllarında 100 km lik yolumuzu sıcak asfalt yaptık, bu sene de 100 km lik sıcak asfaltı köylerimizle buluşturacağız. Yolun alt yapısının hazırlanması çok büyük emek ve masraflarla oluyor, 10 cm kalınlığında ve 6 metre genişliğinde bir asfaltın 1 km’si yaklaşık 500 bin lira. 5,7 km’lik Demirciler-Salmanlar gurup yolumuz sıcak asfalt ile buluşturuldu, yaklaşık 3 Milyon liralık bir yatırım yapıldı. Bu çalışmalarımızı İl Özel İdaremize geçen almış olduğumuz plent ile yapmamızdan dolayı yapacağımız yatırımları ikiye katladık, ihaleye çıkmış olsak 3 km’sini yapacağımız yolun 6 km’sini kolay bir şekilde yapıyoruz. Kendi imkânlarımızla, kendi makine parkımızla yapmamızdan kaynaklı her sene 100 km’lik yolu amaç olarak koyuyoruz, programlayarak yapabilecek konuma geldik. Geçmişte görev yapan Milletvekillerimizin, Valilerimizin, İl Genel Meclis üyelerimizin ve diğer yönetici arkadaşlarımızın gayretleri ile makine parkımız yenilendi.  Geçen sene aldığımız asfalt plentimiz ile beraber İl Özel İdaremizin alt yapısı çok güçlü bir hale geldi ve 100 km’lik yolu kendi imkânlarımızla yapabiliyoruz. İl Özel İdaresi olarak işimiz sadece yol yapmak değil, köylerdeki içme suyu, kanalizasyon ve daha birçok işleri yapıyoruz. Ben bu kadar iş içerisinde bu kadar güzel işler yapan kurumumuzu ve çalışanlarını tebrik ediyorum. İl Özel İdaremizin karar mekanizması olan İl Genel Meclis Başkanımıza ve üyelerine de teşekkür ediyorum. Köylerdeki mesai arkadaşlarımız olan muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum. Milletvekillerimize ve siyasi parti temsilcilerimize de çok teşekkür ediyorum. Sürekli kaynak takibi yapmak gerekiyor, bir yerlere gitmezseniz sadece gelen ödeneklerle yetinmek isterseniz bu çok yeterli olmuyor, bunun için Milletvekillerimiz ile Ankara’da sürekli Bakanlarımızı ziyaret ediyoruz. Demirciler-Salmanlar grup yolunun yapımında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bu yolun kazasız, belasız kullanılmasını nasip etsin, hayırlı, uğurlu olsun.”diye konuştu.
 Demirciler-Salmanlar grup yolunda gerçekleştirdiği inceleme gezisinde Vali Fuat Gürel’e; İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Kökcü, Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, İl Genel Meclis üyeleri, muhtarlar ve köy sakinleri eşlik etti.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ