logo

Doğan’ın Çalışan Gazeteciler Günü Mesaj

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Dursun Doğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Dursun Doğan, gazeteciliğin haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesi olduğunu belirterek, “Gazetecilik, vatandaşlarımıza haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyona sahiptir. Bu önemli ve değerli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazeteci meslektaşlarımın mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır. İlimiz şartlarında gazetecilik ilimizin Türkiye’ye hatta Dünya’ya açılan gözüdür. Bunu herkes böyle  görmeli ve buna göre değer vermelidir.” dedi.

Mesajında kendisinin de yerel bir gazeteye sahip olduğunu ve gazetelerin çektiği sıkıntıları da dile getiren İYİ Parti Karabük İl Başkanı Dursun Doğan, “Günümüzde yerel gazeteler olarak büyük sıkıntılar çekiliyor. Her geçen gün masraflar artmakta, zamlar her esnaf, her iş insanı gibi gazetecileri de etkilemektedir. Bugün memleketimizde yerel gazeteler adeta küçük bir fabrika gibi istihdam yapmaktadır. Ancak bunlar gözardı edilir hale gelmekte ve basına gereken önem ve değer verilmemektedir. Üreten, istihdam sağlayan her kurum ve kişiye sahip çıkılmalıdır.” dedi.

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Dursun Doğan, “Basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı kalarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli gazetecilerimizin, meslektaşlarımın bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım. Matbaasından mizanpajına, muhabirinden kameramanına, radyolarımızdan televizyonlarımıza, haber sitelerimizden ajanslarımıza kadar emek veren tüm basın emekçilerimizin sağlıklı, mutlu, başarılı bir yıl geçirmelerini Yüce Allah’tan dilerim.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ