logo

Dögep Faaliyeti Gerçekleştirildi

Eğitim alanında yenilenme ve gelişme çabası, eğitimcilerin kendilerine, öğrencilere ve tüm topluma yeni beceriler ve değerler kazandırılması, Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde okul yöneticileri ve öğretmenlerin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlaması gibi amacıyla, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) kapsamında, Ekim ayı faaliyeti gerçekleştirildi. 

 İlimiz Merkez ve İlçelerinde görev yapan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katılımıyla, 25 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 15.00’te, ZOOM Programı üzerinden, “Teknoloji okuryazarlığı, dijital beceriler, web araçları, dijital platformlar ve e-içeriklerin etkin kullanımı. güvenli internet kullanımı ve kişisel verilerin korunması” konusunda yapılan seminer faaliyeti, seminerden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Şevket KÜÇÜKZOROĞLU’nun  açılış konuşması ile başladı. Teknoloji kullanmanın öğretmenler için eğitim öğretimin önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Şube Müdürü ardından İlimiz Mimar Sinan Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Adem AKYOL tarafından verilen “Dijital Araçların Öğretim Sürecinde Etkin Kullanımı Eğitimi” konulu seminer faaliyeti ile etkinlik sonlandırıldı.

ğitim alanında yenilenme ve gelişme çabası, eğitimcilerin kendilerine, öğrencilere ve tüm topluma yeni beceriler ve değerler kazandırılması

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ