Hoşgeldiniz  

Dursun: rektör’ü de eleştirdi.

Okan Küçük | 28 Ağustos 2014 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

Bunu Paylaş

                                                            ***

     MHP OVACIK BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN, 5 AY DA 500 KERE DOLMUŞ ANLAŞILAN. OVACIKLA İLGİLİ SERT ELEŞTRİLER YAPMIŞTI , BU ELEŞTRİLERDEN REKTÖR ‘DE NASİBİNİ ALDI.

                                                  ***

   MHP Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun;   geçtiğimiz hafta yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek çarpıcı açıklamalar da bulundu,  demiştik ve dünkü yazımızda bu eleştirilere yer vermiştik.

*

Dursun’un o eleştirilerinden/söylediklerinden kısa başlıklar aşağıda.

*

 ” 12 YILDIR OVACIK, KİMSESİZ, SAHİPSİZ BİR  POZİSYONA GELMİŞ.”

*

” İNSANLAR NEDEN SUSUYORLAR. BU AĞAMIZ BU PAŞAMIZ DENİLMEMELİ İCRAATA BAKILMALI.”

*

” YARIN OY İÇİN GELDİKLERİNDE OVACIK’A NE YAPTINIZ DİYE SORUN .

*

“PARTİ AYRIMI YAPILACAĞINA İNANMIYORUM, YAPILIYORSA DA BEN İNANMIYORUM.DEVLETİMİZ BİR İTFAİYE ARACAI ALAMAYACAK KADAR ACİZ DEĞİL…”

*

BÜROKRASİ VE BASININ ÜZERİNDE SİYASİ BASKI VAR. SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININDA BÖYLE.”

*

“12 YILDIR YAPILAN BİR ŞEY VAR MI ? BEN GÖRMEDİM. OVACIKLILAR OVACIK’A SAHİP ÇIKSIN.”

*

Bazı kısa başlıkları yukarıda verdik bunları söylemişti.  MHP Ovacık Belediye  Başkanı Mustafa Dursun.

*

E, Ovacık konusunda böyle de sonra mı ne oldu. N’olacak, REKTÖR’e de sert girdi/konuştu yani Dursun.

*

Mevzu yine OCAVIK, YANİ ŞAHSİ BİR KONU DEĞİL.

*

MEVZU YÜKSEK OKUL KONUSUNDA REKTÖR’ÜN OVACIK’A VERDİĞİ SÖZ.

*

MEVZU REKTÖR’ÜN OVACIK’A VERDİĞİ AMA HİÇ BİR SOMUT GELİŞME OLMAYAN KONU.

*

Neyse sözü, Dursun’un açıklamalarına bırakalım.

*

      Dursun;  yerel basınla kalhvaltı programındaki açıklamalarının bir bölümünde Ovacık’a Yüksek Okul sözü veren KBÜ Rektörü Burhanettin Uysal’a da oldukça sert eleştiriler de bulundu.

*

      Dursun: ” Rektör, Ovacık’a Yüksek Okul sözü verdi. Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin Bey’de oradaydı.  Şahin ,  ben de  Rektör’ün verdiği söze imza atıyorum, dedi. O günden bugüne bekliyoruz. Yüksek Okul konusunda  somut hiç bir şey  alamıyoruz.  Ovacık’ta yer çok. Rektör , bizden ne istiyor yer mi istiyor  ?  Gelsinler istedikleri yeri verelim.  Net demek , yer demek.  İstedikleri yerin tahsisini yaparız.  Bunlar bahane olmamalı, kimse bunlara tenezzül etmemeli.  Rektörü de biliyorsunuz, bu işlerin farklı konumları var. Sanırım anlıyorsunuz.” dedi.

*

“Bu işlerin farklı konumları var, sanırım anlıyorsunuz.”sözünün FARKLI KONUMLARI VAR, SANIRIM ANLIYORSUNUZ…

                                                      ***

        KARABÜK OLARAK ÇOK YAKLAŞMIŞTIK. BELKİ BİR DAHA ASLA BUNUN ÇEYREĞİ KADAR BİLE YAKLAŞAMAYACAĞIZ. AMA OLMADI MALESEF, OLMADI.

                                                           ***

    Peşinen söyleyeyim, isteyen istediği gibi düşünsün yani. Biz şahsi çıkar amaçlı yazmadık/yazmıyoruz/yazmayacağız.

*

Biz yine , yandaşlık/candaşlık/kandaşlık olsun diye , yazmadık/yazmıyoruz/yazmayacağız.

*

      Ama fikirlerimizi net olarak ifade etttik, hep. Şimdi mevzu şu. Malum uzunca bir süredir, Türkiye’de ulusal basındaki meslekdaşlarımız  yeni Başbakanın kim olacağı noktasında tahminlerini  ifade ediyorlardı.

*

       Bizim de Karabüklü olarak temennimiz; bu ismin Karabük’lü Mehmet Ali Şahin Ağabeyimizin olmasıydı.

*

        Hem Sayın Erdoğan ile olan onlarca yıllık  yol arkadaşlığı, zor zamanlarında ona sahip çıkması hem de geçmişte bulunduğu üst düzey devlet görevleri ve tecrübesiyle biz bu görevi kesinlikle hakettiğini düşünüyorduk.

*

Aslında 2 yıldan belki 3 yıldan bu yana çeşitli kereler , çeşitli vesilelerle bunu yazmıştık.

*

Her şeyden çok bir Karabüklü olarak bunu istiyorduk. Böylesi bir durumun Karabük’e çok ciddi katkılarının olacağına inanıyorduk. Yani Karabük’ün reklamından ,tanıtımından tutunda yatırımlarına kadar her anlamda genel yararın olacağını dşünüyorduk.

*

Sonuç olmadı, Karabük adeta direkten  döndü. Tekrarı bir dahası  olur mu, olabilir mi ?  Şu anki siyasi duruma bakıldığında  mümkün görünmüyor.

*

Yani Karabük olarak büyük , çok büyük bir şansı kaybettik. Söylenecek söz yok, yani.

*

Ne diyelim, samimi olarak üzüldük ama ne diyelim , hayırlısı olsun.

                                                   ***

   ” KARABÜK’E YATIRIM GÖRÜŞMESİ İÇİN GELDİLER. KİMSELER YOKTU.”DEMİŞTİK. 4 AY GEÇTİ HİÇ SES YOK.

                                                          ***

        23 Nisan 2014’te   Karabük’e yapılması planlanan bir yatırımla ilgili.   AK Parti Manisa Milletvekili TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Recai Berber; beraberinde  Karabük Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen bir heyetle Karabük’e gelmişti.

*

          OSB Müdürü Caner Özcan ile 50 dönümlük arsa tahsisi ile ilgili görüşmeler yapmışlar   daha sonra Vali Orhan Alimoğlu ve KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel’i ziyarette bulunmuşlardı.

*

    Gelenlerin Ak Parti Manisa Milletvekili’nin başkanlığında geldikleri halde dönemin  Ak Parti Karabük teşkilatlarından kimse o yatırım ziyaretinde yoktu.( O dönem İl Başkanı Timurçin Saylar, değildi.)  Biz o zamanlar da sormuştuk  Ak Parti Karabük Teşkilatının haberi mi yok tu , yoksa kendileri mi gitmediler diye ? Hiç bir cevap gelmemişti, o zamanki başkan ve yöneticilerden.

*

       Şimdi  yine soralım. O heyet hangi yatırım için Karabük OSB’ye gelmişti. Ve o yatırım ne ise sonradan ne oldu ? Kaldı mı  ?  Yani sadece Geldiler ve gittiler ve bitti mi ?

*

         Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; bu konu hakkında bir çalışma ,bir araştırma yaparak, bu konunun detaylarını öğrenebilir mesela. Hangi yatırım için gelmişlerdi ve son durum ne yani ?

                                                                       ***

  BU ARADA OVACIK’IN KAPANAN CEZAEVİ’NDE 20-20 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ ORGANİK KÜLTÜR MANTARI YETİŞTİRİLECEK.

                                                       ***

   Ovacık K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu iki hafta önce kapatılmıştı.

*

         Orada artık , Ovacık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince hazırlanan, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen projeyle cezaevinde kültür mantarı yetiştirilecek.

*

        AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin,  şehir  merkezine yapılan bölge cezaevinin ardından kapatılan ilçedeki cezaevini değerlendirmek istediklerini  projeyle hem istihdamı arttırmayı hem de ilçe ekonomisini kalkındırmayı amaçladıklarını belirterek, “Organik kültür mantarı yetiştirmek zor ve meşakkatli. Bu nedenle titiz çalışma yapıyoruz. Cezaevi binasında incelemelerde bulundum. Bu iş için uygun ve ilçede bu işi yapabilecek personel var. 20-25 kişi istihdam edilecek. Ayrıca, ilçemizde başka açık cezaevi olacak. Açık cezaevi inşaatı devam ediyor” şeklinde AA Muhabirine bilgiler verdi.

*

     Ovacık Kaymakamı Bahattin Çelik’te : “Romanda adı geçen Tatar Ramazan’ın kaldığı cezaevi kapatılmıştı. Bu binayı değerlendirmek için kültür mantarı projesini hayata geçirdik. Özellikle milletvekilimizin desteğiyle proje kısa sürede tamamlanacak. İlçemizde yetiştirilecek organik mantarlar ülkemizin her köşesine pazarlanacak. Bu sayede istihdam ve ekonomi gibi alanlarda getirinin yanında bu cezaevinin ayakta kalmasını da sağlayacağız.”dedi.

*

Ovacık için 25 kişinin de istihdam edileceği çok güzel bir proje bu. Hayırlı olsun Ovacık’a.

not: Bu yazımız 27 Ağustos 2014 Tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemizde yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle