Hoşgeldiniz  

Duvarlar Hüsn-ü Hat İle Süslendi

Okan Küçük | 01 Aralık 2017 | Genel A- A+

Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında başlatılan hat projesi hem Üniversite içerisinde hem de şehirde yoğun ilgi görüyor.

İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Özcan “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi öğrencileri ile ortak bir çalışma yürüttü. Önce küçük bir grupla başlanan proje hat sanatına ilgi duyan öğrencilerin de ekibe dahil olmasıyla daha da büyüdü ve hüsn-ü hat ekibi oluşturuldu.

Ekip, başlangıçta İlahiyat Fakültesi’nde oku anlamına gelen ‘ikra’ kelimesini hat olarak yazdı. Yoğun ilgi görüp, çok beğenilen bu yazının ardından İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer’in de isteği üzerine ‘besmele’ ile ‘edep ya hu’ yazılarak duvarlar hat ile süslendi.

Daha önce Karabük’te Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bazı okullarda duvarlara hat yazan ekibe pek çok okul müdüründen talep de geliyor.

Hat sanatının telepatik etkisinin çok yüksek bir faaliyet olduğunu söyleyen proje sahibi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Özcan “Stres atmak için bununla uğraşanların elde edecekleri manevi hazzın yanı sıra psikolojik iyi oluş anlamında da etkisi olan bir uğraştır.” diye konuştu.

Marzinc için Savcılar, Göreve Davet Edildi.

Refik Polat: ” Üniversitemizi ve yönetimi TÜRK BAYRAĞI’na muhalifmiş gibi göstermek isteyenler… acizler..”

Okan Küçük Yorumluyor… KARDEMİR İSTESE DE BU TOPA GİREMEZ…HİSSEDARLAR CAMİ YARDIMLARINA BİLE RET VERİYORLAR… ÇÖZÜM KARDEMİR’DE DEĞİL , AİLELER DE… SENDİKA NEDEN SESSİZ DENİLİYOR, NE YAPSIN ADAMLAR ? ÇOKLU KONSORSİYUMUN AİLELER NEZDİNDE KURULMASI ŞART. TEK REÇETE BU.30.11.2017

İsmail Altınöz’ün Dikkatine…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle