logo

Eflani Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul başkalığın’da Nisan ayı belediye meclisi toplantısı yapıldı

Meclis Kararı Aşağıdadır ;

​” Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’ un başkanlığında Belediye Taşhan Binasında, belediye meclis üyelerinden Erdal Karaman, Fatih Devletoğlu, Rıdvan Güngör, Ramazan Susoy, Ersin Altınkaya, Kadir Tunç, Fikri Bostancı ve Hamide Aydemir’ den müteşekkil olmak üzere toplandı. Çoğunluğun sağlandığı anlaşıldığından gündemin müzakeresine başlanıldı. Toplantıya mahalle muhtarlarından Nevzat Erzik’de katıldı.

Gündem maddesi gereğince; 5393 sayılı Belediye Kanununun 18 (k) ve 19. Maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 19. Maddesi gereğince üyeler arasından gizli oy ile seçim dönemi sonuna kadar görev yapmak üzere Meclis Başkan Vekillerinin seçimine geçildi. Yapılan gizli oylama sonucunda 9 oy alan Rıdvan Güngör Meclis 1. Başkan Vekilliğine, 8 oy alan Erdal Karaman ise Meclis 2. Başkan Vekilliğine seçildi.

Ardından katip üyelerin seçimine geçildi. Yapılan gizli oylama neticesinde Kadir Tunç 6 oy, Fikri Bostancı 6 oy alarak asil katip üyeliğe, Hamide Aydemir 6 oy ile Ersin Altınkaya 5 oy alarak yedek katip üyeliğine seçildiler.

Encümen üyeliğine ise Fatih Devletoğlu 6 oy, Ersin Altınkaya 6 oy alarak encümen üyesi seçildi.

4 adet Plan ve Bütçe Komisyonu üyesinin seçimi yapıldı. Nispi çoğunluk ve üyelerin oy birliği ile Erdal Karaman, Fatih Devletoğlu, Ersin Altınkaya ve Hamide Aydemir Plan ve Bütçe Komisyon üyeliğine seçildiler.

4 adet İmar Komisyonu üyesinin seçimi yapıldı. Nispi çoğunluk ve üyeleri oy birliği ile Orhan Savaş, Rıdvan Güngör, Ramazan Susoy ve Hamide Aydemir İmar Komisyonu üyeliğine seçildiler.

2020 Yılı Faaliyet Raporunun müzakeresi ve karar bağlanmasına geçildi. Bu sırada Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul yerini yönetmelik gereğince Meclis 1. Başkan Vekili Rıdvan Güngör’ e bıraktı. 2020 Mali Yılı Faaliyet Raporu Yazı İşleri Müdür Vekili Serkan Yalçın tarafından okundu. Müzakere edildikten sonra kabulüne oy birliği ile karar verildi.Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul tekrardan toplantıya katıldı. Gündeme alınacak konu bulunmadığından toplantıya son verildi “

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul başkalığın’da nisan ayı belediye meclisi toplantısı yapıldı

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ