Hoşgeldiniz  

Eflani Hindi Bandırması Tescilleniyor.

Okan Küçük | 16 Eylül 2017 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; Eflani  Hindi Bandırması’nın TÜRKPATENT tarafından tescilleneceğini duyurdu.

Eflani Hindi Bandırmasınını TÜRKPATENT tarafından tescillenmesinin ardından verdiği belge ile  Eflani Hindi Bandırması marka değer olmuş olacak. Belgenin alınmasının ardından   Türkiye’de hangi şehirde olursa olsun Eflani Hindi Bandırması unvanıyla o tescil belgesinde zikredilen marka logosu olmadan satış ve sunum yapılamayacak

          Bu sertifika ve logoyu kendi iş yerlerinde kullanan işletmeciler, tüketiciye Eflani Hindi Bandırmasından  bulunması gereken standart ürünleri olması gereken kalitede sunma gibi bir zorunluluk içinde olacaklar. Bu işletmelerin marka değerini artıracak, ürünlerin kalitesini tescillemiş olacak. Ayrıca Eflani Hindi Bnadırması’nda  kullanılan ürünlerin tamamını Eflani’den temin edilmek durumunda olunacak.. Bu da Karabük ve Eflani  ekonomisine katkı sağlayacak.

Türk patent enstitüsü nedir?

Patent; Bir sınai veya ticari buluşun, imal ve satış hakkının belli bir süre için bir şahsa veya firmaya ait olduğunu gösteren devletçe onaylı resmi belge, “buluş belgesi”, “uyrukluk belgesi” veya “ihtira beratı” anlamına gelmektedir.

Türk patent enstitüsü; Bir sınai veya ticari buluşun, imal ve satış hakkının belli bir süre için bir şahsa veya firmaya ait olduğunu gösteren devletçe onaylı resmi belgeyi vermekle yükümlü olan, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı, özel bütçeli, bağımsız yasal bir kuruluştur.


 

 

 

 

 

 

 

 

*

 

Bu haber 13.284 kere görüntülendi

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle