logo

Eflani’de İlköğretim Haftası Kutlandı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası İlçemiz’de coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı,Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

Eflani İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi, Şube Müdürleri, Kurum Amirleri, STK ve Siyasi Parti Temsilcileri, Okul yöneticileri, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımıyla düzenlenen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın eşliğinde şanlı bayrağımız öğrenciler tarafından göndere çekildi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı,Eflani İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi’n de düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Törene Kaymakam Ahmet Tan beraberinde Belediye Başkan Vekili Erdal Karaman, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Keskinli, İlçe Emniyet Amiri Cemalettin Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Koç, İlçe Kurum Müdürleri, Okul yöneticileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi yaptı.

Çelebi konuşmasında “Uzun bir aradan sonra yeni eğitim öğretim yılına okullarımızda tam zamanlı ve yüz yüze olarak başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Son bir buçuk yıldır salgın yüzünden okullarımızdan çoğunlukla uzak kaldık. Bu süreci, hep birlikte en verimli şekilde geçirmeye çalıştık. Ancak okullarımızda yüz yüze olmanın, sınıflarımızda öğrencilerimizle göz göze gelmenin eğitim öğretim için vazgeçilmez unsur olduğunu bir kez daha idrak ettik. Bu sebeple, bizlere emanet olan sevgili yavrularımızın eğitimlerine okullarımızda sağlıkla devam edebilmeleri için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Sağlıklı, iyi yetişmiş nesillerle milletçe huzur ve barış içerisinde nice eğitim öğretim yıllarında buluşmak temennisiyle, İlköğretim Hafta’mız kutlu olsun.” dedi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Eflani’de coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı,Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ