logo

Eğitim Öğretim Yılına Projeler

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş son iki yılda projelerle kazanılan hibelerle ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

“2023 Eğitim Vizyonu ışığında “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” bilinci ile Ulusal ve Uluslararası Projelerle emin ve güçlü adımlarla hızla ilerliyoruz.

Son iki yılda:

SOGEP projeleri ile 3.428.644,00 TL

Erasmus+ Projeleri ile 394.228 EURO

TÜBİTAK Projeleri ile 356.135,00 TL

BAKKA Projeleri ile 1.600.000,00 TL

ERDEM Projesi ile 55.000,00 TL

“Ulusal ve Uluslararası Projelerle Güçlü Adımlar Atmaya Devam Ediyoruz.”

Ülkemizin büyük hedeflerine emin adımlarla ilerlerken proje kenti Karabük ile eğitimin meşalesi olan çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin kaliteli ve donanımlı okullarda eğitim öğretim almaları noktasında çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda projelerimizle çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme yolunda büyük adımlar atıyoruz.

Vali Fuat GÜREL’in eğitime verdiği önem, öncelik, destek ve talimatlarıyla geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarımızın çağa uygun ve çok yönlü gelişmeleri için il genelindeki okullarımıza Robotik Kodlama, Metal Teknolojileri Alanı ve Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı, Mekatronik Programlama ve Yenilebilir Enerji Atölyeleri gibi birçok atölye kurduk. Ayrıca Avrupa ülkelerindeki eğitim uygulamalarını yerinde görerek Ülkemizdeki uygulamalar ile mukayese edilmesi ve yürütülen iyi örneklerin İlimizde de uygulanabilmesi noktasında öğrenci ve öğretmenlerimizi proje desteği ile Avrupa ülkelerine gönderdik. Hazırlanan projeler ile 2021-2022 yılında da yaklaşık 200 civarında öğrenci ve personelimiz yurt dışı proje hareketliliğine katılarak yurt dışı deneyim fırsatı bulacak.

“Eğitimin Önünde Hiçbir Engel Yoktur”

Uzaktan eğitim sürecinde ise öğrencilerimiz projeler kapsamında İtalya, Romanya ve Letonya Ülkelerinden temsilci öğretmen ve öğrencilerinin de katılımıyla çevrimiçi buluşma gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz yapılan faaliyetleri yerinde gözlemleyemeseler bile Sanal Hareketlilik Tekniği ile gözlemleme fırsatı buldular. Eğitimin önünde hiçbir engel yoktur. Önemli olan yapılan çalışmaları özümsemek ve istikrarlı bir şekilde yolunda bulunmaktır.” ifadelerine yer vererek İlimiz adına yeni başarılar elde etmesinde emeği geçen yönetici ve projenin hazırlanmasında katkıda bulunanları tebrik etti.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş son iki yılda projelerle kazanılan hibelerle ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ