logo

“Eğitimde Alternatif Sanat Uygulamaları”

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen “Safranbolu Öğretmen Akademisi” seminerleri devam ediyor.

çevrim içi olarak gerçekleştirilen “Disiplinler Üstü Bağlamda Eğitimde Alternatif Sanat Uygulamaları” konulu seminere Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda ÖZ ÇELİKBAŞ konuşmacı olarak katıldı.

Moderatörlüğünü Ali Baba Anaokulu Müdürü Sevim GÜRLEYİK’in yaptığı seminer programının açılışında bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, “Pandemi döneminde öğrencilerimiz için özveri ile çalışan öğretmenlerimize çevrim içi seminerlerle katkı sunmaya, öğrenmenin yaşı yoktur ilkesinden hareketle birlikte yeni şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Bu seminer çalışmaları öğretmenlerimizin istek ve beklentileri dikkate alınarak düzenleniyor. Seminerlerimizde sadece bilgi paylaşımı yapılmıyor, aynı zamanda öğretmenlerimizin katılımı ile uygulamalı eğitimler ve etkinlik çalışmaları gerçekleştiriliyor. Hocamıza yoğun mesaisi içerisinde bizlere zaman ayırarak öğretmenlerimizle birlikte olduğu için teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda ÖZ ÇELİKBAŞ’ın “Disiplinler Üstü Bağlamda Eğitimde Alternatif Sanat Uygulamaları” konulu sunumu ile devam etti.

Safranbol’da görev yapan okul öncesi ve rehber öğretmenlerin katıldığı ve eğitimde yaratıcı sanat terapisi uygulamaları ve stem eğitimi gibi konuların ele alındığı çevrim içi seminer programı uygulamalı eğitim ile sona erdi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen “Safranbolu Öğretmen Akademisi” seminerleri devam ediyor.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ