logo

Eğitime Destek Platformu (EDP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Eğitime Destek Platformu (EDP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları Sinan Aksu ve İhsan Selim Baydaş’ın katılımı ile Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Karabük Vali Yardımcısı Ertuğrul Aslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş İl Müftüsü, İlyas Yılmaztürk, siyasi parti temsilcileri ve STK’lar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı, EDP Yönetim Kurulu Başkanı Nedim YILMAZ’ın platformun kuruluş amacı ve görevleri hakkında bilgiler vermesiyle devam etti.

Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven Spor, Yurt ve Gençlik Merkezi faaliyetleri, projeler ve yatırımlarla ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Kurumlarının konu ile ilgili çalışmaları hakkında ayrı ayrı bilgiler alan Bakan Yardımcıları Sinan Aksu ve İhsan Selim Baydaş, Sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları çalışmalar sonucunda Devletine, milletine, kültürüne ve ailesine bağlı, teknolojiden faydalanan, her yönüyle bilgili, donanımlı gençler yetiştirilmesi anlamında sivil topum kuruluşları ile kurumların nasıl işbirliği yapılacağı konuları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Yapılan sunumlar ve müzakereler neticesinde ortak çalışma alanlarının geliştirilmesi yönünde temenniler dile getirildi.

Koordinasyon Kurulu toplantısı katılımcıların fikir ve görüşlerinin alınmasının ardından sona erdi.

Eğitime Destek Platformu (EDP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılarımız Sinan Aksu ve İhsan Selim Baydaş’ın katılımı ile Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ