Hoşgeldiniz  

Elektrik parası ve gerçekler…

Okan Küçük | 20 Kasım 2014 | Genel, Güncel, Sağlık A- A+

   ”  Hastane personelinden elektrik ödemesi için tek kuruş para   kesilmemiştir.”

” 1 Milyon 400 Bin Tl’lik paranın tamamı  TKHK’den temin edilmiştir.”

   ” Yanıltıcı   söylentilerin gerçekle ilgisi yoktur.”

 

           Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine  bağlı  KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki elektrik borcunun ödenmesi için  hastane personelinin döner sermayeden aldıkları ek paradan kesinti yapıldığı yönündeki iddiaların ardından  yetkililerden aldığımız kesin bilgiler  şu aşağıdaki şekildedir.

 

         Yöneticilerden aldığımız  bilgiler ve  Karabük Ajans 78 olarak tarafımıza yaptıkları net açıklamalar; “Hastane personelinden elektrik ödemesi için tek kuruş para kesilmemiştir. Ayrıca 1 Milyon 400Bin TL’lik gelen faturanın tamamını Genel Sekreterlik , paranın tamamının hastanenin yeni açıldığını ve bazı gerekçeler gösterek bu parayı bir hafta içinde   Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumundan talep ederek  SGK ödeneğiyle beraber ek olarak Karabük’e kazandırmıştır.”

Karabük Ajans 78 olarak yetkililerin  tarafımıza yaptığı  açıklamaların devamında

             ” Yani personelden hiçbir şekilde  elektrik ödemesi için kesinti yapılmamıştır. Personeldeki ek ödemedeki kesintinin sebeplerinden biri yıl sonu vergi diliminde  gelir vergisi  kanunu hükümlerince % 27’lik vergilendirme, diğer bir husus, hastanenin gelir durumunun  geçen yıla göre daha az olması, bir diğer hususta  hastane hizmet puan ortalamasının Eylül 29.793 ten Ekim döneminde 26.280’e düşmüş olmasıdır.  Bu puanın düşük olması,  ortalamadan puan alan doktorlar ve diğer çalışanların bu düşüşten  doğal olarak aşağı yönlü  etkilenmesi sonucunu doğurmuştur.  Bu da gayet normal ve sağlıklı bir uygulama…

                 Bazı   söylemlerle  aktarılanlar  gerçeği yansıtmıyor  olağanüstü bir hal veya bir sıkıntılı durum  olmuş değil. Kimse mağdur edilmedi. Durumun aslı astarı budur. Diğer yöndeki yanıltıcı söylentilerin gerçekle ilgisi yoktur.”

     Karabük Ajans 78 olarak, yetkililerin tarafımıza yaptığı açıklamalar bu şekildedir.

                 Biz bu vesileyle bir kez daha ifade edelim ki ,Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenen Op. Dr. İsmail Kara, İl Sağlık Müdürlüğü görevini üstlenen Dr. Ahmet Sarı , KBÜ Hastane Yöneticiliği  ve Başhekimi  görevini üstlenen Doç. Dr. Alaaddin Polat, göreve geldikleri günden bugüne  kim nederse desin oldukça başarılı işlere imza attılar,  başarıları artarak devam ediyor.  Özellikle Op. Dr. İsmail Kara ile Dr. Ahmet Sarı arasındaki uyum ve birlik beraberlik, Karabük’ümüze  sağlık alanında çok olumlu bir  şekilde yansıyor. Yeni kurumlarda  bir şeyler tam olarak oturuncaya kadar , olası sıkıntılar da meydana gelebilecektir.  Tabi ki öylesi   durumlarda da kendi adımıza söylüyoruz uyarı noktasında  haber yaparız, ama  İsmail Kara ileAhmet  Sarı arasındaki uyum ve çalışmayı Karabük’te en iyi hizmet verilmesi noktasındaki işbirliğini de kendi adımıza görmezden gelemeyiz.  BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

 

 yuvakurgif

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle