logo

Elektrik Kesintileri İllallah Dedirtti.

Karabük Merkez Çerçiler Mahallesi Muhtarı Halim Kaya; mahallelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşı canından bezdirdiğini , sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin maddi ve manevi anlamda zarar verdiğini ifade ederek, açık mektup başlığıyla şunları paylaştı :

“Çerçiler Mahallemizde yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşlarımızı canından bezdirdiğini biliyor musunuz?Günümüzde elektrik artık olmazsa olmazlarımız arasında olmasına rağmen sık,sık yaşanan kesintilerin maddi ve manevi anlamda zarar vermeye başladığını biliyor musunuz? Belki biliyor belki de bilmiyorsunuz ama bizde mahalleyiz ve doğalgazla ısınıyoruz. Evinden doğalgaz var diye sobayı kaldıran yaşlılarımızın bu soğuklarda yorgan altından size dua etmesini mi bekliyorsunuz? En ufak bir rüzgar ve yağıştan sonra elektriklerin kesilmesi size ne hatırlatıyor biliyor musunuz? Teknik olarak altyapınızın yetersiz olduğunu bilmem biliyor musunuz? Yeni abonelere yeraltı kablosu şartı getirdiniz ama mevcut hatlarınız havai hat kendi hattınızı da yeraltına almayı düşünüyor musunuz? Arıza kaydı için 186 aramak ve ulaşmak çok zordu eskiden. Şimdi kolaylık sağladınız ama “arıza ekiplerimiz sahaya yönlendirilmiştir.” mesajıyla sorunun çözümlenmediğini de biliyorsunuzdur. Vatandaşlarımızın büyük bir bölümü çiftçilik yapmakta ve yağmur yağacak diye sevinirdi eskiden. Şimdi ise “yağmur yağıyor, elektrikler kesilecek”diye endişeleniyor. Pandemi döneminde vatandaşlarımızın içinde bulunduğu endişeli durumuna yeni endişe kattığınızın bilmem farkında mısınız? Halim Kaya Çerçiler Mahallesi Muhtarı”

100. Yıl Mahallesi Esnafı ve vatandaşları biz de mağduruz diyor.

Çerçiler Mahallesi Muhtarından gelen eleştirilerin yanı sıra 100. Yıl Mahallesi’nde aydınlatma direği yapım işinde yanlışlıkla kopartılan elektrik ve su hatları sonucu 100. Yıl Mahallesi’nin bazı bölümlerinde elektrik ve su kesintileri yaşandığı konusunda esnaflardan eleştiriler geldi.

İddiaya göre; 100. Yıl Mahallesi’nde ilgili elektrik firmasının aydınlatma direkleri yapmak için bilinçsiz bir şekilde kazı yapması sonucunda bazı su hatları koparıldı ve Pazar günü 100. Yıl’da bazı sitelere su verilemedi.

İddiaya göre yapılan çalışmanın düzgün yapılmaması sonucu Pazar günü bazı su hatları yanlışlıkla kopartılıp bazı sitelere su verilemezken, Pazartesi günü de yine yanlışlıkla elektrik hatları koparıldı ve elektrikte verilememesi sonucunda bir çok esnaf ve mahalleli mağduriyet yaşadı.

Haber merkezimize ulaşan şikayetler de, konunun bir an önce çözüme kavuşturulması için Karabük‘lü yetkililerden destek istendi.

Çerçiler ve 100. Yıl Mahallesi’ndeki elektrik kesintileri illalah dedirtti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ