logo

Erasmus Günleri

Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan faydalanmaya teşvik etmek  amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri düzenlenmektedir.

Müdürlüğün Ar-Ge Birimi koordinesinde bu yılki Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri Video Konferans Sistemi ve Youtube Kanalında (Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü) canlı yayın üzerinden düzenlendi.

16.10.2020 Cuma günü saat 15.00’de başlayan çevrimiçi #ERASMUSDAYS etkinliklerine Karabük Eğitim Ailesi ve başka illerde görev yapan pek çok öğretmen katıldı.

Program, Müdürlüğün Ar-Ge Birim Sorumlusu Şube Müdürü Adnan CANSIZ’ın açılış konuşmasını yapması ardından İlimizin Erasmus Plus öyküsünün canlandırıldığı video gösterisi ile başladı.

Video gösterisinin akabinde İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ #ERASMUSDAYS etkinlikleri ile ilgili konuşma yaptı. 

Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün Stratejik Planı ile 2023 Vizyon Belgesi gibi üst politika belgelerinde var olan hedefleri gerçekleştirmeye katkı sağlayacağı düşünülen Erasmus programından Karabük olarak azami düzeyde faydalanmamız gerekmekte olup özellikle son yıllarda hazırlanan ve kabul edilen Erasmus Plus projeleri ile İlimize çok büyük fayda sağladığını belirten AKBAŞ, “Projelerin tanıtımı, yaygınlaştırılması ve projelerin görünürlüğünün sağlanması AB Projelerine katılımın artırılması açısından büyük önem arz etmektedir.  İlimizde özellikle son yıllarda hazırlamış olduğu ve kabul edilen projeleri sayesinde oldukça başarılı bir görüntü çizmektedir. ErasmusDays Etkinliklerinin başladığı yıl olan 2018′ den başlamak üzere 2020 yılında da kabul edilen projelerimiz düşünüldüğünde toplam kabul edilen Erasmus+ proje sayımız 37’dir. Bu projeler ile Yaklaşık 1 Milyon avro Hibe almaya hak kazanmış olduk. Hazırlanan projeler sayesinde birçok öğretmenimiz ve öğrencimiz Avrupa’ya gidecek, Avrupa’nın birçok farklı yerindeki kurslarda eğitimler görerek ilimizin hem akademik/mesleki başarısının yükselmesine hem de ilimizin Avrupa’nın birçok yerinde tanıtımını yaparak prestijinin artırılmasına büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

ERASMUS PLUS BAŞARISI

Konuşmasının devamında AKBAŞ, “Umuyorum ki İlimizin Erasmus Plus projelerinde elde ettiği başarılar her geçen yıl katlanarak artacaktır. Bu çerçevede Karabük olarak çok başarılı bir sürece imza atacağımıza inanıyorum. Bu anlamda proje hazırlayan, projesi kabul edilen tüm meslektaşlarımızın destekçisi olmaya her zaman devam edeceğiz. Erasmus Plus projelerinde başarı çıtasını çok daha yukarılara çıkaracağımıza inancım tamdır ve bu konuda motivasyonumuz üst düzeydedir.” sözlerine yer verdi.

PROJEDE EMEĞİ GEÇEN PERSONELE TEŞEKKÜR

AKBAŞ, “Bu kapsamda projelerin hazırlanmasında ve bu büyük başarının sağlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarımı, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizi, okul/kurum yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, diğer personelimizi ve öğrencilerimizi bu vesileyle tebrik ediyor teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi. 

İl Millî Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından Erasmusdays için hazırlanan video klip gösterisi, Erasmus+ Programı yararlanıcı deneyimlerinin aktarıldığı program soru cevap etkinliği ile son buldu.

/ERASMUSDAYS Etkinlikleri

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ