logo

ERDEM Projesi ile 22.000,00 TL Hibe Desteği

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2020 Programı” proje başvuruları sonuçlandı.

ERDEM Destek 2020 Programı kapsamında Türkiye genelinde 690 proje başvurusu yapılmış olup bunların içerisinden, uygunluk kriterlerini taşıyarak ön değerlendirmeyi geçen 657 proje içerik değerlendirmesine alındı. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 41 proje hibe desteği almaya hak kazandı. Projelere sağlanacak hibe desteği toplam 959.631,00 TL.

Türkiye Genelinde hibe desteği kazanan 41 okuldan birisi de ilçemiz Şehit Ömer Bilal Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Okulumuzun projesi için 22.000,00 TL hibe desteği verilecek.

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, projesi kabul edilen Şehit Ömer Bilal Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi İlimiz adına yeni başarılar elde etmesinde emeği geçen yönetici ve projenin hazırlanmasında katkıda bulunanları tebrik ediyoruz.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2020 Programı” proje başvuruları sonuçlandı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ