Hoşgeldiniz  

Erkan Doğan istifasını açıkladı.

| 26 Nisan 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                        24 Nisan 2019’da KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa eden  Dr.Öğr.Üyesi Erkan Doğan; konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

                Doğan açıklamasında ;  “04.01.2016 tarihinde Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine hastane yöneticisi  olarak atandım. 2017 yılında Sağlık Bakanlığında gerçekleşen yeniden yapılanma sürecinde Hastane Yöneticisi ünvanı kaldırıldı. Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim olarak atama yapılabilmesi için mevzuaten atanacak kişinin Doçent veya Profesör olması gerekmektedir.

                       Yardımcı doçent(Doktor Öğretim Üyesi) ünvanına sahip olduğumdan mevzuaten asaleten başhekim olarak atanmam gerçekleşmedi. Ocak 2016 tarihinden beri Hastane yöneticisi/Başhekim olarak yürüttüğüm görevimi,  Kasım 2017 tarihinden itibaren Başhekim Yardımcısı kadrosuna atamam yapıldıktan sonra vekaleten Başhekimlik görevimi yürütmeye devam ettim. Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Doktor Öğretim Üyesi kadrosunda olan kişilerin de asaleten Başhekim olarak atanabilmesi için mevzuaten yapılan düzenlemeye istinaden atanma ile ilgili engelin ortadan kalkması üzerine asaleten atanmam için başvuru yaptım.

                         Mevzuaten, hukuki ve yasal açıdan asaleten atanmamda engel olmamasına rağmen 22.04.2019 tarihinde Sağlık Bakanlığından asaleten atanmamın uygun görülmediğine dair yazıya istinaden uygun görülmediğim makamı daha fazla işgal etmemek adına 24.04.2019 tarihinde Başhekim yardımcısı (Başhekim V.) görevimden çekilme talebimi İl sağlık Müdürlüğüne ilettim. İdari görevden ayrılma sürecim sonrası Karabük Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi çocuk kliniğinde asli unvanıma ve görevime uygun olarak hizmet vermeye devam edeceğim.Müfettiş incelemesi sonrası hakkımda herhangi bir inceleme ve soruşturma dosyası da bulunmamaktadır” dedi.

                                                                                         

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle