Hoşgeldiniz  

ERTUĞRUL; 2018 PROJELERİNİ ANLATTI.

Okan Küçük | 17 Nisan 2018 | Genel, Güncel A- A+

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, 2018 yılı projeleriyle ilgili Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e değerlendirmeler de bulundu.

 ERTUĞRUL: “ 100 KONUTLUK 1. ETAP TOKİ’Yİ BAŞLATTIK.”

               Ertuğrul: “ Yıllardır hemşehrilerimizin özlemle beklediği TOKİ projemiz var. Biz, bu konuda toplam 27 dönüm arsa ürettik. Müstakil olan kısımlarda 1. Etap TOKİ’yi başlattık. 100 civarında konut 1. Etapta yapılacak bunun 70 tanesi 2+1, 30 tanesi de 3+1 şeklinde olması planlanıyor. Şu anda ön talepleri topluyoruz. Yeterli talep var. Fakat talep daha da çok artarsa 2. Ve3. Etapları da yapmayı düşünüyoruz. Onun için 2018 yılı hedefimiz olan 1. Etap Toki Konutlarına başlandı en kısa sürede tamamlayıp vatandaşın arz edilecek. Önemli projelerimizden biriydi bu.

   ERTUĞRUL: “ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURACAĞIZ.”

                Ertuğrul:  “2. önemli projemiz ise enerjimizi kendimiz üreteceğiz. Bildiğiniz gibi biz, geçtiğimiz yıllarda, asfaltımızı, kanalizasyonumuzu kendimiz yaptık zaten. Bu sene enerjimizi de kendimiz üretmeyi planlıyoruz. Bu noktada Hazineden 25 dönüm bir arazi kiraladık. İLLER Bankasıyla proje etüdlerini tamamladık. Güneş enerjisi santrali yapmayı planlıyoruz. Bu konuda son aşamaya gelindi. Yaklaşık 1 megavat ( 1 Milyon vat veya Bin kilovata eş değer) gücünde bir güneş tarlası inşaatına bu sene başlamayı hedefliyoruz bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.”

     ERTUĞRUL: “ ATIK SU ARITMA TESİSİNİ  FALLİYETE  GEÇİRECEĞİZ.”

                   Ertuğrul: “Yine 3. Proje olarak atık su arıtma tesisinin  enerjisini, trafosunu geçtiğimiz yıllarda yapmıştık. Yine atık su arıtma hattına bağlantı kanalizasyon hattını 11 km olarak yapımını gerçekleştirdik. Bu sene de atık su arıtma tesisini faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Bununla ilgili Çevre Bakanlığından aldığımız hibe krediler var. Bunun bir kısmını kullandık bir kısmını bu sene kullanarak kendi öz kaynaklarımızla birlikte Atık Su Arıtma Tesisini aktif hale getirmeyi planlıyoruz.”

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Hakan Ayvaz, topu Ferudun Tankut’a attı

KARABÜK’TE TAKIMI BU HALE GETİRENLERE YAZIKLAR OLSUN !

Gökhan Azcan: “Adalet er geç mutlaka tecelli eder.”

Yenice’deki HES Olayı Mahkemelik Oldu

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle